Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankaralıya Yeni Eğlence Merkezi

Polatlı İlçesi’ne bağlı Temelli Beldesi’nde yer alan Temelli Gölü, başkentlilerin dinlenme ve eğlenme merkezi olma yolunda yeniden yapılandırılmaya başlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
Ankaralıya Yeni Eğlence Merkezi

b>Polatlı İlçesi’ne bağlı Temelli Beldesi’nde yer alan Temelli Gölü, başkentlilerin dinlenme ve eğlenme merkezi olma yolunda yeniden yapılandırılmaya başlanıyor. Temelli Belediye Başkanı Alaattin Türkoğlu, 2007 yılı itibarıyle göl çevresinde yapacakları çalışmaların 5 milyon YTL’ye mal olacağını belirterek, "Göl projesi başkentlilerin nefes alabileceği bir mekan olacak" dedi.

2015 yılında 650 bin nüfusa göre planlanan Ankara’nın en ciddi planlı kenti olma yolundaki Temelli’de başkentlilerin hafta sonları eğlenip dinlenebilecekleri, hoşça vakit geçirebilecekleri Göl Projesi çalışması yeniden başlıyor.

Göl çevresine yürüyüş yolu
Temelli Belediye Başkanı Alaattin Türkoğlu, 300 bin metrekare su alanı olan göl çevresinde yürüyüş yolları, kameriyeler, çocuk oyun alanları, sportif alanlar, ağaçlandırma ve restorantların bulunduğu çalışmaları 2007 yılı itibarıyle başlayacaklarını bildirdi.

Yelken kulübü açılacak
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Yelken Kulübü’nün bir şubesini de Temelli’ye açacaklarını belirten Türkoğlu, gölde yelkenle gezinti yapılabilecek ortam oluşturacaklarını belirtti. Balık avlama merkezleri, su sporunun yapılabileceği bir sistem kuracaklarını belirten Başkan, "Temelli gölü beldemizin en önemli unsurlarından birisidir. Ankaralıların yararlanabileceği bir merkez haline gelecek. Bunun için çalışmalarımıza yılbaşından itibaren başlıyoruz" dedi.

20 milyon dolarlık proje
Belediye Başkanı Alaattin Türkoğlu, göl projesi bittiğinde mali portresinin 20 milyon doları bulacağını kaydetti. Proje kapsamında golf alanı, kültür merkezi, sinema salonları, hayvanat bahçesi, seyir tepeleri, kuş adası, gezi treni, spor kompleksleri gibi önemli çalışmaların yer aldığını belirterek, "Gölün su alanını 1999 yılında tamamladık. 300 bin metrekare su alanı var. Yeni yılla birlikte başlayacağımız çalışma ile projeyi 2008 yılında tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraliya-yeni-eglence-merkezi_50084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!