Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara'nın Konut Açığı Bayraktar'ı Utandırdı

Mamak töreninde konuşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, " 200 küsür konuta 7 bin küsür başvuru oldu. Ben bu tablodan utandım demek ki bu kadar insanın konuta ihtiyacı var" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Ankara'nın Konut Açığı Bayraktar'ı Utandırdı

Mamak töreninde konuşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, " 200 küsür konuta 7 bin küsür başvuru oldu. Ben bu tablodan utandım demek ki bu kadar insanın konuta ihtiyacı var" dedi. Mamak’tak Anfi Tiyatro’da beş bine yakın insanın katıldığı kura çekimindeki konuşmasına, "Yürekten özür diliyorum" diyerek başlayan Bayraktar şunları söyledi:

"Böyle büyük bir katılımın olması bizi gerçek görevimizin hakkıyla yapamamazın üzüntüsünü duyuruyor. Sizlerden yürekten özür diliyorum. Sosyal devletin görevi ihtiyaç sahibi insanlarımızın, konut ve barınma ihtiyacı olan ve yeterli imkanı olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaktır. Biz devlet olarak bu ihtiyacı giderme konusunda hakkıyla yapamamanın üzüntüsünü duyuyoruz. Ama şunu söylemeliyim bizim çalışmalarımız durmayacak. Bu çerçevede Başbakanımız 2011 yılına kadar 500 bin konuta ulaşılması gerektiğini belirtmiştir."

Bugün 81 ilde, 440 ilçede, 1050 şantiyede, 320 bin konuta ulaştık. 400’e yakın okulu ve sosyal alanı yapıyoruz. Bundan sonra alt gelir grubuna yönelik çalışmalarımızı arttırarak hızlandıracağız. Yani bizim asli görevimiz olan sizleri ev sahibi yapmak için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’nin ekonomik sosyal yapısı belli. Türkiye’de köylerden, kırsal kesimlerden şehirlere göç devam etmektedir. Gönül ister ki kendi bölgesinde, doğduğu yerlerde istihdam yaratılsın. İnşallah devletimiz bu konuda gerekli adımları atacaktır. Bunun için de olanca hızıyla çalışılmaktadır. Bugün kendilerine konut çıkmayan kardeşlerimiz üzülmesinler. Dua etsinleri kendilerine ev yapmak için elimizden geleni yapacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-konut-acigi-bayraktari-utandirdi_62603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!