Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara’nın Samsun Girişi, Dikmen Vadisi’ni Aratmayacak

Samsun girişine yapılacak düzenleme ile bu bölge gecekondulardan arınacak. Bölgeye modern binalar yapılacak ve Hatip Çayı üzeri de rekreasyo

Zaman
1


b>Samsun girişine yapılacak düzenleme ile bu bölge gecekondulardan arınacak.

Bölgeye modern binalar yapılacak ve Hatip Çayı üzeri de rekreasyon alanı olarak dizayn edilecek. 5 yılda tamamlanması planlanan proje ile bu alan Dikmen Vadisi gibi modern bir görünüme kavuşacak. Anadolu girişi olarak bilinen Samsun yolunun sağ ve solunun düzenleneceğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, proje için Protokol yolu çalışmalarının başlamasını beklediklerini söyledi.

Bölgeye lüks konutlar yapılacağını aktaran Gazi Şahin, Hatip Çayı rekreasyon alanının tamamlanmasıyla bölgenin Dikmen Vadisi’ni aratmayacak duruma geleceğini kaydetti. Projeyi beş yılda bitirmeyi amaçladıklarını anlatan Şahin, Bayındır Barajı ve Üreğil Ormanı rekreasyon alanlarının tamamlanmasıyla Mamak’ın cazibe merkezi haline geleceğini dile getirdi.

Geçen dönem sorunları tespit edip gerekli sistemi kurmuş olmanın kolaylığını önümüzdeki beş yılda yaşayacaklarını belirten Şahin, “Bu dönem, imar uygulamalarına ve toplu konut projelerine ağırlık vereceğiz. Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi ile ilçeyi gecekondudan arındıracağız. TOKİ, şu an bölgemizde 600 konutluk bir projeye başlattı.” şeklinde konuştu. Muhtelif bölgelerde 10 bin konut inşa edeceklerini aktaran Şahin, müteahhitlerin bölgeye gelmeleriyle bu sayının 50 binlere ulaşacağını bildirdi. Geçen dönem bölgede iş yapan müteahhit sayısını 200’den 800’e çıkardıklarını hatırlatan Şahin, bu sayının artması için bazı kolaylıklar sağlayacaklarına dikkat çekti.

Yeni yerleşim alanları açtıklarını söyleyen Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede cadde açmasıyla imar çalışmalarının hızlanacağına değindi. Geçen beş yıllık dönemde Mamak’ta 25 bin dairenin yapıldığının altını çizen Şahin, ilçenin her köşesinde yapılaşma başladığını vurguladı. Seçim beyannamesinde verilen sözleri yerine getireceklerine vurgu yapan Şahin, “Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Verilen sözler aynen uygulanacak. Geçen dönemde de seçim beyannamesinde verdiğimiz sözlerin yüzde 100’ünü yerine getirmiştik.” diye konuştu.

Özürlü vatandaşlar ve sokakta çalışan çocuklar için merkez açacaklarını ifade eden Şahin, yeni spor kompleksleri ile gençlerin vakitlerini geçirebilecekleri alanlar oluşturcaklarını anlattı. Mamak çöplüğü sorununu bu dönem çözmek istediklerinin altını çizen Gazi Şahin, Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi’nin uyumlu çalışması ile ilçede büyük işlere imza atacaklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-samsun-girisi-dikmen-vadisini-aratmayacak_10729.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sahap gürler 35.sok no.6 akibeti ne olacak? toki geldi diyorlar hangisi dogru? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!