Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Havalimanı için Yoklama Yapıldı

Antalya Havalimanı için ihaleye katılacak firmalara tesis görme belgesi verildi. Fraport, TAV ve Çelebi ilk belge alan firmalar.

Radikal Gazetesi2 Nisan 2007'de işletme ihalesine çıkılacak Antalya Havalimanı için ihaleye katılacak firmalar DHMİ'nin (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) öne sürdüğü koşul nedeniyle dün Antalya'da hazır bulundu ve işletilecek tesisi görme belgesi aldı. DHMİ'nin ihale öncesindeki bu koşulunu kimi yatırımcılar 'İhale 12 Nisan'da değil, dün başlatılmış oldu' diye yorumladı.

Toplam yolcu taşımacılığında İstanbul'dan sonra ikinci, toplam turist açısından da Türkiye'nin en büyük havaalanı olan Antalya'nın ihalesi için DHMİ, öznel koşullar getirdi.

İhale şartnamesinde katılımcılar için tek çatı altında 100 bin metrekare büyüklüğünde bir terminali 2002-2006 yılları arasında üç yıl kendi tüzel kişiliği adına işletme şartı nedeniyle kimi çevreler 'adrese teslim ihale' yorumlarını getirdi.

Bu koşullara hemen uyum gösteren İstanbul'un işletmecisi TAV, Frankfurt'un işletmecisi Fraport ile ortaklık kuran IC İçtaş yerine getirebildi. Bu arada Çelebi Holding sürpriz yaparak dün, Singapur Changi Airport ve Viyana Airport ile birlikte yer görme işlemini tamamladı. 17 yıllığına işletmesi devredilecek olan Antalya Havalimanı'nda halen iç hatlar terminalini DHMİ, I. etap dış hatlar terminalini Alman Fraport, 2. etap dış hatlar terminalini ise Çelebi ve IC İçtaş konsorsiyumu işletiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-havalimani-icin-yoklama-yapildi_53167.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!