Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Havalimanı'nda İhale Süreci Tamamlandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ile Çelebi arasında tartışmalara neden olan Antalya Havalimanı'nın ihale süreci tamamlandı.

Milliyet Gazetesi
Antalya Havalimanı'nda İhale Süreci Tamamlandı

evlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ile Çelebi arasında tartışmalara neden olan Antalya Havalimanı'nın ihale süreci tamamlandı.

Antalya Havalimanı işletmesini 17 yıl 3 ay 17 günlüğüne 2.3 milyar euro bedelle kazanan Fraport-İçtaş Ortak Girişim Grubu, ihalenin Rekabet Kurumu'nca onaylanmasının ardından DHMİ ile sözleşme imzaladı.

Fraport-İçtaş Ortak Girişim Grubu, 71 milyon euro peşinat öderken, 700 milyon euro da kredi anlaşması imzaladı. Ayrıca 160 milyon euro teminat gösterdi.
12 Nisan'da yapılan Antalya Havalimanı ihalesine, Çelebi Hava Servisi-FWAG, Fraport - İçtaş Ortaklığı ve TAV katılmıştı. İhalenin teknik aşamasında, Çelebi-FWAG Ortak Girişim Grubu ihaleden elenmişti. İhale sonrasında Çelebi-FWAG Ortak Girişimi ile DHMİ arasında belgelerin uygun olup olmadığı yönünde tartışmalar yaşanmıştı.

Çelebi Hava Servisi'nin ihale hakkındaki iddiaları üzerine açıklama yapan DHMİ, Çelebi'yi Cumhuriyet tarihinin en büyük kiralama ihalesine gölge düşürmekle suçlamıştı. Tartışmalar sonrasında Çelebi, DHMİ'yi ihaleye fesat karıştırmakla suçlayarak, 27 Nisan'da Ankara İdari Mahkemesi'ne ihalenin iptali için başvurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-havalimaninda-ihale-sureci-tamamlandi_54806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!