Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya, İmar Planına Bu Hafta Kavuşacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iptal edilen imar planı sıkıntısının hafta içerisinde çözüleceğini söyledi. Meclisinin belini

Zamanntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iptal edilen imar planı sıkıntısının hafta içerisinde çözüleceğini söyledi.

Meclisinin belini büken en önemli sıkıntılardan birinin yargı kararları çerçevesinde iptal edilen imar planlarının olduğuna vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, bu sıkıntıdan kurtulmak için 1/50000'lik plan çalışmalarının süratle başlatıldığına dikkat çekti. Hazırlanan planın Bayındırlık Bakanlığı'na sunulduğunu ve bu hafta içinde Antalya'nın imar planına kavuşacağına işaret eden Türel, Antalya'nın böylelikle plansız olmaktan kurtulacağını açıkladı. Planlı hale gelinmesiyle birlikte Antalya'da 1/25000 ve 1/5000'lik planların revize edileceğini kaydeden Türel, böylelikle kentin Nazım İmar Planı'nın sonuçlandırılmış olacağını dile getirdi. Antalya kent merkezinin hareketlendirilmesi kapsamında Kentsel Tasarım Projesinin hayata geçirileceğini hatırlatan Menderes Türel, "Bu bağlamda Cumhuriyet Meydanı'nın valilik binasının yıkılması ile genişletilmesi, Vakıf İş Hanı'nın yıkılmasıyla ise hareket alanının kent merkezine kazandırılması sağlanacak. Ayrıca, bizim dönemimizden önce kente kazandırılmış olan Sobacılar Çarşısı genişletilecek. Bunun yanında İnönü İlköğretim Okulu ve Kız Meslek Lisesi ile Vakıf Hastanesi'nin de yıkılmasıyla yer altında otopark ihtiyacına cevap verecek şekilde düzenlenme yapılacak. Doğu Garajı proje hazırlıklarımız sürüyor.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-imar-planina-bu-hafta-kavusacak_24146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!