Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AOÇ'nin 10 Milyon TL'ye İhtiyacı Var

Atatürk tarafından kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nin 10 milyon TL’ye ihtiyacı olduğu açıklandı. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan, çiftlikte hayvanların doğal hayat ortamına alınması, sosyal donatı ve rekreasyon alanlarının yapılması gibi çalışmalar için 10 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Radikal Gazetesi
AOÇ'nin 10 Milyon TL'ye İhtiyacı Var

Atatürk tarafından kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nin 10 milyon TL’ye ihtiyacı olduğu açıklandı. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan, çiftlikte hayvanların doğal hayat ortamına alınması, sosyal donatı ve rekreasyon alanlarının yapılması gibi çalışmalar için 10 milyon  liraya ihtiyaç olduğunu söyledi.

İlk defa 1933’de kurt, tilki, çakal, ayı, domuz, süne, kımıl vb. gibi tarıma ve halka zarar veren hayvanların teşhir edilmesi için kurulan, halkın aşırı ilgisi üzerine 29 Ekim 1940’ta açılan AOÇ’ye bağlı Hayvanat Bahçesi’nde günümüzde, 320 dekar alanda toplam 143 türden 2 bin 327 hayvan barındırılıyor. Hayvanat Bahçesi’ni 2008’de ziyaret eden kişi sayısı ise 564 bin 868.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvanat Bahçesi’ni devralması konusuna da değinen Arslan, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni devralmadığı takdirde bu çalışmaları kendilerinin yapacaklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aocnin-10-milyon-tlye-ihtiyaci-var_69422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!