Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Apartman Altı Meyhane Yasak

Şikayetler üzerine Karşıyaka Belediyesi, yeni içkili mekanlara sınırlama getirdi. Bahriye Üçok Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ordu Caddesi ve Girne Bulvarı’nın içkili yer sınırlarından çıkartılması kararlaştırıldı.

Hürriyet Gazetesi
Apartman Altı Meyhane Yasak

Şikayetler üzerine Karşıyaka Belediyesi, yeni içkili mekanlara sınırlama getirdi. Bahriye Üçok Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ordu Caddesi ve Girne Bulvarı’nın içkili yer sınırlarından çıkartılması kararlaştırıldı.

Karşıyaka Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Cevat Durak Başkanlığında toplandı. Meclis toplantısında daha önce içkili yer sınırları içinde yer alan Bahriye Üçok Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ordu Caddesi ve Girne Bulvarı’nın vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine içkili yer sınırlarından çıkartılması oy birliği ile kabul edildi.

Önerge mecliste oylanırken konu hakkında meclis üyelerine bilgi veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, burada hizmet veren aile restoranlarının kazanılmış haklarının korunacağını belirterek özellikle apartman altlarında meyhane türü yerlere için vermeyeceklerini söyledi. Buradaki mevcut içkili yerlerin devrine de izin vermeyeceklerinin altını çizen Durak, "Buraları meyhaneye çevirmeye gönlümüz razı olmuyor. Buralarda insanların aileleriyle birlikte gidip rahat rahat içebilecekleri yerler zaten var. Turan Bölgesi özellikle bu amaca yönelik, eğlence merkezi olarak planlandı. Karşıyaka’nın simgesi sahil. Sahil’de de içkili balık ve aile restoranları mevcut. Biraz esnek davransak buraları meyhanelere dönecek" dedi.

Önerge kabul edildi

Konuşmaların ardından komisyonlardan gelen rapor çerçevesinde önerge oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında ayrıca Karşıyaka Belediyesi’nin yüzde 96 hissesine sahip olduğu Kent A.Ş.’nin sermayesinin artırımını öngören önerge bütçe komisyonuna gönderildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak Kent A.Ş’nin yüzde 96 hissesinin Karşıyaka Belediyesi’ne ait olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kent A.Ş’nin toplam sermayesi 7 milyon 500 bin TL’den 21 milyon 550 bin TL’ye yükselmesi öngörülüyor. Aradaki 14 milyon TL’lik farkında Karşıyaka Belediye Bütçesinden nakit olarak karşılanması hedefleniyor" dedi. Konuşmaların ardından önerge oy birliği ile plan bütçe komisyonuna gönderildi. Meclis toplantısında ayrıca her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Karşıyaka Festivali ve Uluslararası Dans Yarışmasının Şeker bayramı sonrası eylül ayı içinde gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

100 kişi daha işsiz kalacak

Mali durumu hakkında bilgi veren başkan Durak, belediyenin farklı birimlerinden yaklaşık 100 çalışanı daha işten çıkarmak durumunda kalabileceklerini belirtti. Bölünme olmadan önce 2100 kişiye istihdam sağladıklarının altını çizen Başkan Durak, "Bölünme sonrası toplam 894 çalışanımızın belediyeyle ilişiği kesildi, 100 kişiyi daha çıkartmazsak maaşları ödemekte zorluk çekeceğiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/apartman-alti-meyhane-yasak_69497.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!