Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Apartman Arasında Benzinlik

OSTİM ve İvedik’te 20 kişinin ölümüne neden olan patlamalar, organize sanayi bölgelerinin yanı sıra kent içlerinde yer alan akaryakıt istasyonlarına da gözlerin çevrilmesine neden oldu. Kentin merkezi noktalarında üç yanı apartmanlarla çevrili olan, okul ve düğün salonuyla da bitişik halde bulunan çok sayıda akaryakıt istasyonu tehlike saçıyor.

Cumhuriyet Ankara
Apartman Arasında Benzinlik

OSTİM ve İvedik’te 20 kişinin ölümüne neden olan patlamalar, organize sanayi bölgelerinin yanı sıra kent içlerinde yer alan akaryakıt istasyonlarına da gözlerin çevrilmesine neden oldu. Kentin merkezi noktalarında üç yanı apartmanlarla çevrili olan, okul ve düğün salonuyla da bitişik halde bulunan çok sayıda akaryakıt istasyonu tehlike saçıyor. İncesu Caddesi’nde üstü düğün salonu olan benzinlikte 2003’te meydana gelen patlamadan bu yana konuya ilişkin bir önlem geliştirilmedi.

Başkentte endişeye yol açan çok sayıda benzinlik örneği gözlerden kaçmıyor. Ziya Gökalp Caddesi’nde Kurtuluş Parkı’nın karşısında yer alan benzinliğin iki yanı apartmanlarla çevrilmiş durumda. Solundaki Işık Apartmanı’nda 20 daire bulunuyor. Sağındaki Park İşhanı’nın yine çok sayıda daire yer alırken, alt katta bir banka ve görüntülemeye ilişkin bir tıp merkezi dikkat çekiyor. Aynı zamanda arka tarafında da bir bina bulunuyor. Bir de parktaki çocuk oyun alanı benzinliğin hemen karşısında yer alıyor. Buna karşın söz konusu benzinlik uzun süredir olduğu yerde duruyor.

Yanı düğün salonu

Talat Paşa Bulvarı’nda bulunan benzin istasyonunun hemen yanındaki apatmanın altında düğün salonu olması ise düşündürüyor. Oysa 2003’te İncesu’da patlamanın yaşandığını benzinliğin de üstü düğün salonuydu. Bu nedenle patlama ölü ve yaralı sayısında artışa neden olmuştu. Bu da aradan geçen zamana karşı gerekli önlemlerin alınmadığını ortaya koyuyor. Yine aynı benzinliğin arkasında, çok yakın mesafede binalar yer alırken, önündeki trafik ışıklarında onlarca araç geçmek için bekliyor.

Arkası okul

Tandoğan Dögol Caddesi üzerinde yine binalar arasında iki tane benzinlik bulunuyor. Ancak bunlardan birinin hemen arkasında Anıttetepe İlköğretim Okulu’nun olduğu gözleniyor. Okuldaki futbol sahası ise benzinlikle sınırı oluşturuyor. Diğer benzinliğin birkaç blok arkasında da bir erkek öğrenci yurdu dikkat çekiyor. Hemen birkaç yüz metre ileride, Beşevler kavşağında da benzer bir benzinlik kurulmuş, bunun yanı ise metro çıkışı... Dikmen Caddesi’nde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yanındaki benzinliğin etrafında yerleşim olmamasına karşın, sadece arka tarafında Ayrancı Lisesi yer alıyor. Aynı caddede birkaç yüz metre ilerde de binalar arasında bir benzinlik daha bulunuyor. Tüm bunlar, kentte benzin istasyonlarının yeterince denetlenip denetlenmediği ve onlarca insanın oturduğu bina aralarında bu benzinliklere izin verilmesinin yasal olup olmadığı sorularını akla getiriyor.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/apartman-arasinda-benzinlik_85828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!