Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Apollon Trafiğe Kapandı

Didim'deki Apollon Tapınağı'nın çevresinde bulunan yol, Aydın İl Trafik Komisyonu kararınca araç trafiğine kapatıldı. Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, yolun kapatılması için komisyonun 11 yıl önce karar aldığını, ancak bunun şimdi uygulanabildiğini söyledi.

Cumhuriyet Ege
Apollon Trafiğe Kapandı

Didim'deki Apollon Tapınağı'nın çevresinde bulunan yol, Aydın İl Trafik Komisyonu kararınca araç trafiğine kapatıldı. Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, yolun kapatılması için komisyonun 11 yıl önce karar aldığını, ancak bunun şimdi uygulanabildiğini söyledi. Bölgenin arkeolojik SİT alanı olması gerekçesiyle Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'na sundukları alternatif yol önerilerinin kabul edilmediğini bildiren Kamacı, burada 50 işletmenin ve yaklaşık bin 500 kişinin yaşadığını, alternatif yol olmadan uygulamaya geçilmesinin yurttaşları mağdur edeceğini söyledi.

İlçenin giriş noktasındaki yolun kapatılmasının sıkıntı yaratacağını savunan Kamacı, “Kaymakamlıktan gelen talimat doğrultusunda yolun kapatılması gerekiyor. Bundan sonra araç trafiği buradan geçmeyecek. Geçen aylarda bununla ilgili Aydın Valiliği'ne başvuruda bulunduk. Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'na alternatif yol önerilerini sunduk. Bu yolların kum üzerine parke taşı döşenerek yapılacağını belirttik. Ancak arkeolojik SİT alanı olması nedeniyle kabul görmedi. Tapınak çevresinde yaşayan insanların gereksinimlerinin karşılanacağı, ambulans ve itfaiye gibi acil durum araçlarının nasıl bölgeye gireceği konularında kuruldan talepte bulunduk. Kurul kabul etmiyor. Burada yaşayan insanlar bu hizmetlerden yoksun bırakılıyor. Biz belediye olarak gereken girişimlerde bulunduk” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/apollon-trafige-kapandi_79272.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!