Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Arap Baharı ve Ortadoğu’da Değişen Siyasi İklim TÜSİAD Görüş Dergisi'nin Yeni Sayısında

"ORTADOĞU’DA SİYASET: İKLİM DEĞİŞİYOR" kapak sloganı ile çıkan dergide, ABD’nin yeni Ortadoğu politikası, Suriye’deki değişim ve Filistin konularını ele alan makalelere yer verildi. Arap Baharı’nın Türkiye ekonomisine etkisi ise TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile yapılan söyleşi çerçevesinde

yapi.com.tr
Arap Baharı ve Ortadoğu’da Değişen Siyasi İklim TÜSİAD Görüş Dergisi'nin Yeni Sayısında

TÜSİAD’ın yayın organı GÖRÜŞ dergisi, Ağustos sayısında Ortadoğu’daki gelişmeleri ele aldı. "ORTADOĞU’DA SİYASET: İKLİM DEĞİŞİYOR" kapak sloganı ile çıkan dergide, ABD’nin yeni Ortadoğu politikası, Suriye’deki değişim ve Filistin konularını ele alan makalelere yer verildi. Arap Baharı’nın Türkiye ekonomisine etkisi ise TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile yapılan söyleşi çerçevesinde değerlendirildi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner kapak konusuna “Ortadoğu Değişirken Türkiye” başlıklı bir makale ile katkıda bulundu. Yaşanan değişimin “bahar” metaforu ile tanımlanmasına karşın, bölgeye kara bir kışın gelmesinin de mümkün olduğunu ifade eden Boyner, bu nedenle değişim sürecinin iyi yönetilmesi gerektiğini belirterek, değişim sürecinde uluslararası işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Ortadoğu’daki krizin şimdiden Türkiye’yi de etkilediğini belirten Boyner, ticari ilişkilerin zarar gördüğünü, siyasi gerilimlerin doğduğunu, insani sorunların yaşandığını ifade etti. Bölgede yaşanan değişimin olumlu sonuçlarının da olacağını vurgulayan Boyner, Türkiye için yeni fırsatlar doğduğunu, Türkiye modelinin değerinin arttığını ifade etti.  

Görüş dergisinin yeni sayısında kentsel dönüşüm politikaları dosya konusu olarak incelendi. Bu çerçevede Türkiye’de kentsel dönüşüm alanındaki uygulamalar değerlendirildi. Mimarinin ve inşaat sektörünün de konu alındığı makalelerde, inşaat sektörünün ekonomideki yeri ve büyümeye katkısı irdelendi. Türkiye ekonomisindeki ısınma tartışmalarına da yer verilen GÖRÜŞ dergisinde Merkez Bankası’nın uyguladığı para politikası ele alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arap-bahari-ve-ortadoguda-degisen-siyasi-iklim-tusiad-gorus-dergisinin-yeni-sayisinda_88638.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!