Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Arapların Petrolü Varsa Bizim de Taşımız Var'

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, "Arabın petrolü varsa bizim de taşımız" derken İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu da, "ABD'ye 500 milyon dolarlık satış yapıyorduk. Mortgage krizi ile beraber yüzde 50 azalma yaşandı. Yeni pazarlar zorunlu. Körfez ülkeleri ve Çin önemli pazar" dedi.

Sabah Gazetesi
'Arapların Petrolü Varsa Bizim de Taşımız Var'

ABD'deki mortgage krizi yüzünden darbe yiyen Türk mermercilerinin yeni hedef pazarı Körfez ülkeleri ve Çin oldu. Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, "Arabın petrolü varsa bizim de taşımız" derken İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu da, "ABD'ye 500 milyon dolarlık satış yapıyorduk. Mortgage krizi ile beraber yüzde 50 azalma yaşandı. Yeni pazarlar zorunlu. Körfez ülkeleri ve Çin önemli pazar" dedi.

Amerika'nın artık traverten almadığını, bunun 2010'a kadar süreceğini söyleyen Erdinç, dünyada doğal taş pazarının 25 milyar dolar olduğunu belirtti. Erdinç, "Bunun yüzde 40'ı da Türkiye'de. Amerika'da inşaat sektörü durdu. Geçmişte mermerin yüzde 95'ini bu ülkeye ihraç ederken şimdi yüzde 50-60 geriledi. Bunun etkileri uzun süre devam edecek görünüyor. O yüzden yeni pazarlara yönelmeliyiz. Arabın petrolü varsa bizim de taşımız var" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/araplarin-petrolu-varsa-bizim-de-tasimiz-var_63600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!