Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arasta Ayağa Kalkacak

Muğla kentsel SİT alanı içindeki Arasta Sokak İyileştirme Projesi’ne, Muğla İl Özel İdaresi Katkı Payı Fonu’ndan 1 milyon 549 bin lira ödenek ayrıldı. Proje kapsamında Hamam Önü Caddesi, Kurşunlu Caddesi, İsmet İnönü Caddesi ve açık Pazaryeri güzergahı, Saburhane Meydanı ile Arasta’nın sokakları düzenlenecek ve bu güzergahtaki tarihi yapıların

Cumhuriyet Ege
Arasta Ayağa Kalkacak

Muğla kentsel SİT alanı içindeki Arasta Sokak İyileştirme Projesi’ne, Muğla İl Özel İdaresi Katkı Payı Fonu’ndan 1 milyon 549 bin lira ödenek ayrıldı. Proje kapsamında Hamam Önü Caddesi, Kurşunlu Caddesi, İsmet İnönü Caddesi ve açık Pazaryeri güzergahı, Saburhane Meydanı ile Arasta’nın sokakları düzenlenecek ve bu güzergahtaki tarihi yapıların çatı ve cepheleri yenilenecek.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, hazırladıkları projeyi Muğla Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun onayına sunduklarını anımsatarak, “Projemiz onay aşamasında. Önümüzdeki günlerde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun faaliyet gösterdiği tarihi yapının bulunduğu noktadan başlayarak tarihi Saburhane Meydanı’na kadar Arasta’yı da içine alarak cadde ve sokakları yeniden düzenleyeceğiz. Bu güzergahta yer alan tüm tarihi yapıların çatı ve cephelerini yenileyeceğiz. Bunu yaparken mülk sahiplerinden para talep etmeyeceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arasta-ayaga-kalkacak_79851.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!