Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arazisinden Geçen Yolu Telle Çevirip Kapattı

Adapazarı'nda yaşayan 53 yaşındaki Ekrem Akmazoğlu arazisinden geçen yolu telle çevirip 'Tapulu arazidir, girmek yasaktır' yazısı asarak trafiğe kapattı.

yapi.com.tr
Arazisinden Geçen Yolu Telle Çevirip Kapattı

Adapazarı'nda Ekrem Akmazoğlu, Ozanlar Mahallesi'nde aile fertlerine ait olan 8 bin 500 metrekarelik araziden geçen yolu telle çevirip "Tapulu arazidir, girmek yasaktır" yazılı tabela asarak trafiğe kapattı. Milliyet'te yer alan habere göre, Ekrem Akmazoğlu arazilerinin Adapazarı Belediyesi tarafından "okul alanı" olarak belirlendiğini ve 3 yıl önce bilirkişi heyeti tarafından yapılan inceleme sonrası açılan kamulaştırma davasında arazi için tapu sahiplerine 9 milyon lira ödenmesine karar verildiğini belirtti. Akmazoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın istimlak bedelini belirtilen tarihlerde yeterli bütçe olmadığı gerekçesiyle ödemediğini, mahkemenin davaların reddine karar verdiğini sözlerine ekledi.

Akmazoğlu, tapulu arazilerinden geçen yolu kapattıklarını belirterek, "Belediye burayı komple kompleks yaptı, Milli Eğitim Bakanlığı'na topu attı. Bakanlıkla mahkemelik olduk. Mahkemeden ödeme kararı çıktı. 9 milyon küsur bir ödeme talimatı verdi mahkeme. Bakanlık param yok dedi. Burası benim, babamın, ağabeyimin, amcalarımın hepimizin. Arazi içinde yol ve okul alanı var. Belediyeye daha önce müsamaha gösterdiğimiz bu yol da bize ait. Belediyeden burada mağduriyetimin giderilmesi için müracaatta bulundum. Belediye bir şey yapamayacağını söyleyince, ben de dedim neden belediyeye yardımcı olayım" diye konuştu.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/arazisinden-gecen-yolu-telle-cevirip-kapatti_158007.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!