Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Arçelik 'Buluşma Günü'nde Başarılı Mühendislerini Ödüllendirdi

Türkiye'nin 'patent şampiyonu' olan ve Uluslararası Patent Ligi'nde yer alan Arçelik AŞ, bu yıl 13.'sünü düzenlediği 'Buluş Günü'nde yenilikçi teknoloji üretme konusunda büyük başarılar elde eden mühendislerini ödüllendirdi.

yapi.com.tr / AA
Arçelik 'Buluşma Günü'nde Başarılı Mühendislerini Ödüllendirdi

Türkiye'den Dünya Fikri Haklar Örgütü'ne yapılan uluslararası patent başvurularının 3'te birinden fazlasına sahip Arçelik AŞ, bu başarıda çok önemli bir paya sahip olan mühendislerini '13. Buluş Günü'nde ödüllendirdi. Ödül töreninde konuşan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Dünya Fikri Haklar Örgütü'nde en çok uluslararası patent başvurusuna sahip ilk 500 şirket arasındaki 'tek' Türk şirketi olan ve bu listeye 2010 yılında 95. sıradan giren Arçelik'in, patent başvuruları ile Türk sanayinin lokomotifi haline geldiğini belirtti. Çakıroğlu, hem kurum içinde hem de dışında ARGE çalışmalarının önemine vurgu yapmak, bu çalışmalara katkıda bulunan mühendisleri ödüllendirmek üzere 13 yıldır 'Buluş Günü' düzenlediklerini ve Arçelik'i önde koşturan buluşçuları ödüllendirdiklerini hatırlatırken, şunları kaydetti:
    
''Arçelik, üstün teknolojiye sahip, yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle fark yaratan, dünyanın önde gelen oyuncularından biridir. Arçelik'in başarısının ardındaki en önemli unsur sahip olduğumuz teknolojik yetkinliktir. Mevcut konumumuzdan aldığımız güç ve bugüne kadarki başarılarımızın verdiği güvenle iddialı hedefler belirledik. Markalarımızın gücünü artırmak, global varlığımızı yaygınlaştırmak konusunda kararlıyız.''
    
Arçelik'in yurt içinde ve dışında birçok saygın kuruluştan ödüller aldığını ve almaya devam etiğini belirten Çakıroğlu, ürünlerinin başarısının ödüllerle tescil edilmesinin Arçelik'in teknoloji ve ürün geliştirmedeki ''üstünlüğünü'' bir kere daha ortaya koyduğunu ifade etti. Ödül töreninde tüm katılımcılara teşekkür eden Çakıroğlu, Türkiye'nin en yaratıcı mühendis ve teknisyenlerinden oluşan 800'ü aşan ARGE ekibine sahip olduklarını, bu özel gün dolayısıyla teknolojik birikimlerine katkıda bulunarak ödüle layık görülen ''değerli'' buluşçuları tebrik ettiğini kaydetti.
    
Verilen bilgiye göre, ödüle layık görülen buluşlar arasında; yayının başka bir TV'den izlenmesini engelleyecek şekilde kayıpsız ve hızlı kayıt yapılmasını sağlayan video kaydedici, indüksiyon ocaklarda güç ayarının daha düşük maliyetli, basit ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlayan indüksiyon ısıtıcılı ocak, soğutucuda ilave bir ısıtıcı kullanılmadan bölmeler arasında yer alan kirişin özel bir metotla ısıtılmasını sağlayarak enerji tasarrufu yanında kapakların da kolaylıkla açılabilmesine imkan veren soğutucu yer alıyor.

Katılım yoğundu

Divan Asya Oteli'nde gerçekleşen törene, Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Osman Turgay Durak, Arçelik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Robert Sonman, Arçelik AŞ eski genel müdürlerinden Metin İplikçi ve Mehmet Ali Berkman, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ARGE Genel Müdürlüğü'nden İvgen Özdal, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Mehmet Demirel ile çeşitli üniversitelerden akademisyenler katıldı.

Artesis Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Duyar, SUNTEK International'dan Prof. Dr. Nilüfer Eğrican, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü'nden Doç. Dr. Haydar Livatyalı, TTGV Genel Sekreteri Dr. Mete Çakmakçı, Prof. Dr. Ersin Tulunay, Prof. Dr. Yurdanur Tulunay, İTÜ Tekstil Bölümü Dekanı Prof. Dr. Emel Önder Karaoğlu, Prof. Dr. Bedii Özdemir ve Prof. Dr. Lütfullah Kuddusi de törende hazır bulundu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelik-bulusma-gununde-basarili-muhendislerini-odullendirdi_88117.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!