Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Arcelor Hissedarı Mittal'in Teklifine Olumlu Yaklaşıyor

Arcelor Hissedarı Mittal'in Teklifine Olumlu Yaklaşıyor

Referans Gazetesi
Arcelor Hissedarı Mittal'in Teklifine Olumlu Yaklaşıyor

ittal Steel Başkanı Lakshmi Mittal, Arcelor'u satın almak için yaptıkları 18.6 milyar euroluk teklife genel olarak gelen tepkilerin cesaret verici olduğunu söyledi. Mittal'in dördüncü çeyrek mali sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan şirketin patronu Lakshmi Mittal, piyasalardan ve Arcelor hissedarlarından pozitif tepkiler aldığını belirtti.

Reuters'in görüşlerine başvurduğu piyasa uzmanları da Laksmi Mittal'in değerlendirmelerine katılırken, hissedarların teklifin yükseltilmesini beklediği görüşünü dile getirdiler. Bu arada Mittal'in teklife ilişkin resmi anlaşma sürecinin iki hafta içinde başlamasını beklediği belirtildi. Mittal Mali İşler Direktörü Aditya Mittal, Belçika, İspanya ve Lüksemburg'daki düzenleyici kurulların resmi anlaşma programı üzerinde anlaşmasının beklendiğini söyledi. Aditya Mittal, Arcelor'u satın alınmasına ilişkin anlaşmanın 2006 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanmasını beklediklerini de sözlerine ekledi. Çin'de çelik fiyatlarının yaşanan düşüşün ardından istikrar kazanmaya başladığını belirten Mittal, Çin çelik piyasasında konsolidasyon yaşanacağını kaydetti. Mittal ayrıca çelik fiyatlarının yılın ikinci yarısında yükselmesini bekliyor.

Öte yandan dün açıklanan rakamlara göre Arcelor'a satın alma teklifi getiren Mittal Steel'in kârı dördüncü çeyrekte 650 milyon dolara geriledi. Şirket, bir yıl öncesinin aynı döneminde 1.55 milyar dolar kâr etmişti. Bu düşüşü hammadde fiyatlarındaki artış ile çelik fiyatlarındaki gerilemenin etkilediği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelor-hissedari-mittalin-teklifine-olumlu-yaklasiyor_41618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!