Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mittal Bir Adım Daha Yaklaştı

Mittal bir adım daha yaklaştı

Vatan Gazetesib>Arcelor, Mittal'in yaptığı 33 milyar dolarlık yeni teklifi gçrüşülmeye değer buldu. Kulislerde birleşmenin yakın olduğu konuşulmaya başlandı.

Dünyanın en büyük demir-çelik şirketi Mittal'in sektördeki ikinci büyük konumundaki Lüksemburglu Arcelor'a yaptığı satın alma teklifini iyileştirmesi, dev birleşmenin yaklaştığına işaret ediyor.

Önceki gün Lüksemburg'da toplanan Arcelor Genel Kurulu'nda Mittal'in 33 milyar dolara yükselttiği satın alma teklifinin görüşülmeye değer olduğu kanaatine varılması, analistler tarafından 'sürpriz' olarak nitelendirildi.

Dünyanın beşinci zengin kişisi konumundaki Lakshmi Mittal'e ait çelik devi Mittal'in 29 Ocak'ta yaptığı ilk teklif Arcelor yönetimince reddedilmişti. Analistler, Arcelor 'un herhangi bir olumsuz yanıt vermemesini bu teklifin 'ciddi şekilde' değerlendirileceği şeklinde yorumladı.

Rakibine fark atacak
Mittal'in Arcelor tarafından satın alınması, şirketin dünya çelik sektöründe en yakın rakibinin üç katı kadar çelik üretimi yapabilmesini sağlayacak. Arcelor CEO'su Guy Dolle, bugüne kadar Arcelor 'un satın alınmasına karşı çıkmış, Arcelor 'un Brezilya gibi gelişmekte olan piyasalarda büyümesinin daha yerinde olacağını savunmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mittal-bir-adim-daha-yaklasti_45879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!