Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ArcelorMittal, Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Ediyor

Rozak A.Ş.’nin %51 hissesini satın alan ArcelorMittal, Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor.

yapi.com.tr
ArcelorMittal, Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Ediyor

rcelorMittal’in Türkiye’deki çelik sanayinin önde gelen şirketlerinden Rozak A.Ş.’nin ( “Rozak”) % 51 çoğunluk hissesini satın alması kapsamında dün akşam Çırağan Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda yapılan açıklamaya göre, hisse alım işlemlerinin tamamlanması için ilgili rekabet kurumunun onayı alınarak; satış işlemi tamamlandı.

ArcelorMittal Yönetim Kurulu Üyesi ve Çelik Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Gonzalo Urquijo’ya göre bu satın alma, ArcelorMittal’in Türkiye’nin tüm ürünlere olan güçlü taleplerini karşılamasına yönelik atılan ilk adım olması sebebiyle çok önemli. Urquijo, “Türkiye’deki çelik pazarı dünyada en hızlı büyüyen çelik pazarıdır. %10’un üzerine büyüme kaydedilen inşaat sektörü çok dinamik. Rozak’ın çoğunluk hisselerinin satın alınması bu ülkedeki çelik dağıtım kapasitesimizi 2010 senesi için belirlediğimiz hedefe ulaştıracak.” dedi.

Toplantıyı takiben gerçekleşen Çelik Yapı ve İnşaat Zirvesi’nde ise; Türkiye çelik pazarı ve iş olanakları; Türkiye çelik pazarı ve inşaat’ta çelik kullanımı; inşaat’ta çelik kullanımının avantajları (estetik, güvenlik, maliyetler) ve çelik dağıtımındaki dengeler konuşuldu.

Özellikle H-profilleri, sac ve metal levha konusunda uzman olan Rozak, 2006 senesinde, 450.000 ton ürün sevk etti ve cirosu 206 milyon EURO’ya ulaştı. Rozak’ın en büyük tedarikçisi ArcelorMittal’dir. Bugün 100 çalışanı olan şirket, 1983 senesinde bir aile şirketi olarak kurulmuş ve bugüne dek aile tarafından yönetilmiştir.
Rozak’ın Türkiye’de, Gebze, İkitelli, Ereğli, İskenderun ve İzmit’te toplam 5 tesisi bulunmaktadır. Yönetim binaları İkitelli ve Ereğli’dedir. Gebze ve İzmit’te kapasite artırımı çalışmaları sürmektedir.

ArcelorMittal halihazırda Türkiye’de, Borçelik’le gerçekleştirdiği ortaklık aracılığıyla yassı karbon çelik üretimi alanında ve ayrıca ambalajlama ve çelik ürünleriyle ilgili hizmet merkezi ile faaliyet göstermektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelormittal-turkiye-pazarinda-buyumeye-devam-ediyor_57744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!