Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı

"Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’’ temasıyla 6-7 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen mimari ve tasarım zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018, sektörün profesyonellerini birçok panel, workshop ve sergi içeren zengin içeriğiyle ziyaretçileriyle buluşturdu.

yapi.com.tr
Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı

Ana sponsorluğunu Bürosit, etkinlik sponsorluğunu Bosch’un üstlendiği Arch+Dsgn Summit 2018, 8000’in üzerinde katılımcıyla 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. 2 gün boyunca global ölçekte başarılara imza atmış sektör profesyonelini, işverenlerini, mimarlık ofislerini ve farklı şehirlerden gelen birçok mimarlık ve tasarım öğrencisini ağırlayan Arch+Dsgn Summit 2018, katılımcılarına ‘’Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’’ teması kapsamında mimarlık mesleğinin birçok farklı disiplinle ilişkilerini masaya yatırmaya yönelik bir program sundu.

Mimarlık ve tasarım düzleminde disiplinlerarası entegrasyon, her bir alanın uzmanı tarafından yorumlandı
Arch+Dsgn Summit 2018 bünyesinde “Kimlik ve Kültür”, “Tasarım”, “Eğitim”, “Mekan” ve “Teknoloji” üst başlıklarında ilerleyen paneller, mimarlık ve tasarım düzleminde farklı disiplinlerin entegrasyonu konusunda katılımcılarının yeni vizyonlar oluşturmasına yardımcı olacak şekilde ilerledi. 50’nin üzerinde yerli ve yabancı profesyonele söz hakkı tanıyan panellerde, mimaride kimlikten akıllı ev sistemlerine, robotik teknolojiden kent/mimarlık ilişkisine kadar genişleyen bir yelpazede çok çeşitli konular gündeme getirildi. Her bir konuşmacının farklı açılardan ele aldığı konular, ziyaretçilere ‘’Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’’ temasını en ince detaylarına kadar inceleme fırsatını sundu.

Etkinlik süresince gerçekleşen B2B Toplantıları bu sene de oldukça ilgi gördü. Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofisleri ve kamul/özel sektör işverenlerini tanıştıran B2B Toplantıları, bu sene de sektörler arası iletişim köprüsü kurulmasına sebep oldu. Geçen sene gördüğü ilginin ardından, bu sene daha da fazla katılımcıyla gerçekleşen toplantılar, sektör taraflarının 20 dakika boyunca birebir görüşmeleri üzerinden ürün ve hizmetlerini paylaşma fırsatı yarattı.

Mimarlık ve tasarım öğrencilerinin aktif katılımıyla oluşturulan sergiler
Yıldız Entegre sponsorluğunda sergilenen, büyüklüğü 100x175x150 cm olan 22 parçadan oluşan “Kırkayak” sergisi, TOBB-ETÜ Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencileri tarafından tasarlandı. Normalin 300 katı boyutlarda tasarlanan ‘’Kırkayak’’, her sektörden katılımcının ilgi odağı oldu.

‘’Kültürel Hafıza ile Yenilikçi Yaklaşım’’, ‘’Senaryolu Alanlar’’, ‘’Design&Print Tasarım Süreci ve 3D Baskı Teknoloji İlişkisi’’ ve daha birçok farklı konuda gerçekleşen atölye çalışmaları, mimarlık ve tasarım öğrencilerinin gelişimine oldukça faydada bulunan bir konseptte ilerledi. Birçok sektör profesyonelinin mimarlık ve tasarım öğrencileriyle gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarının ürünleri de zirve sırasında alanda sergilenme fırsatı buldu. Serginin aktif aktörleri haline getirilen öğrenciler, bu seneki Arch+Dsgn Summit’in dinamik ziyaretçi kadrosunu oluşturdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arch-dsgn-summit-2018-ziyaretci-akinina-ugradi_164827.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!