Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ARCHIPRIX- Türkiye 2006'da 17 Üniversiteden 73 Proje Yarışacak

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen "ARCHIPRIX Türkiye 2006" için başvuru süresi doldu. Genç mimar adaylarının yarışacağı "ARCHIPRIX Türkiye" bu yıl 11. kez düzenleniyor.

yapi.com.tr
ARCHIPRIX- Türkiye 2006'da 17 Üniversiteden 73 Proje Yarışacak

ürkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen "ARCHIPRIX Türkiye 2006" için başvuru süresi doldu. Genç mimar adaylarının yarışacağı "ARCHIPRIX Türkiye" bu yıl 11. kez düzenleniyor.

Türkiye'deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Türkiye Yarışması, bugüne kadar 21 üniversiteden 543 öğrenciyi biraraya getirdi. ARCHIPRIX Türkiye'nin bir diğer özelliği ise, 1996'dan bugüne kadar ödül alan 79 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

ARCHIPRIX Türkiye Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması, Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli'nin kuruculuğunda, 11. kez gerçekleştiriliyor. ARCHIPRIX Türkiye Grubu yönetiminde, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı'nca, Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması'na 17 üniversiteden 73 proje başvurdu.

Boğaçhan Dündaralp, Kerem Erginoğlu, Adnan Kazmaoğlu, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Şevki Vanlı'dan oluşan seçici kurul, Eylül'ün ilk haftasında toplanarak katılan projeleri değerlendirecekler. Kazanan yarışmacılar ödüllerini 23 Kasım 2006'da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Sahnesi'nde gerçekleşecek törenle alacak.

Yarışmaya katılan tüm projelerin izlenebileceği sergi de 23 Kasım - 08 Aralık 2006 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi'nde Beşiktaş Kampusu'nda dolaşıma açık olacak. Ayrıca yarışmaya katılan tüm projelerden oluşan yarışma kataloğu da YEM Yayın tarafından hazırlanarak ödül töreninde ilgililerin beğenisine sunulacak.

Archiprix 2006 Türkiye Yarışması'nın birincisine 2.500 YTL değerinde Çimsa Beyaz Çimento Ödülü verilecek. Yarışma birincisi, ayrıca, Nemetschek - FGA Mimarlık tarafından hediye edilen ALLPLAN Mimari CAD Sistemi ve Eğitimi, "Sertifika C" katılımına sahip olacak.

İkincinin 2.000 YTL ve üçüncünün 1.500 YTL tutarında ödüle sahip olacağı Archiprix 2006 Türkiye Yarışması kapsamında mansiyona değer görülen üç projenin her birine de 1.250 YTL tutarında ödül verilecek.

www.archiprix-tr.com

Ana sponsor: www.cimsa.com.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/archiprix--turkiye-2006da-17-universiteden-73-proje-yarisacak_47840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!