Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Bir Nehrin Hikayesi: Ergene

Artık Temiz Akacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ergene Nehri'nin temiz akması için, mesai saati gözetmeden denetimlerini sürdürüyor. 2012 yılında yapılan denetimlerde 13 Milyon lira para cezası kesilerek, 4 tesis kapatıldı.

yapı.com.tr
Artık Temiz Akacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın talimatı ile Ergene Nehri'nin aktığı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde faaliyet gösteren sanayi tesislerinde, su kirliliği ile ilgili olarak denetimler aralıksız sürdürülüyor.

DHA'nın haberine göre, bakanlık 2012 yılında yaptığı 2 bin 947 denetimde 13 Milyon 043 Bin 261 lira para cezası kesti ve 4 tesisi de kapattı. Ergene Havzasının bulunduğu İllerde denetim yapan Bakanlık, Edirne'de 539 tesiste yaptığı denetimde, 151 bin 586 lira, Kırklareli'nde 447 tesiste yaptığı denetimde, 1 milyon 148 bin 462 lira ve Tekirdağ'da 1961 tesiste yapılan denetimler sonucunda 11 milyon 965 bin 435 lira para cezası kesti. Yapılan 2 bin 947 denetim sonucunda 13 milyon 043 bin 261 lira para cezası kesildi ve dört tesis kapatıldı.

Hafta sonu ve geceleri de denetim sürecek

Bakanlık, hafta sonu ve geceleri de, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu denetimler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu başkanlığında, ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürü M. Mustafa Satılmış, ÇED İzleme ve Çevre Denetimi Dairesi Başkanlığı, Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanlığı, Tekirdağ ve Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü idarecileri ve personelinin katılımı ile iki denetim grubu tarafından, 2 adet mobil araç ile gecen hafta sonu yapıldı. Ergene havzasındaki denetlemede, kirletici vasfı ve atık su debisi yüksek olan sanayi tesisleri denetlendi. Denetim sırasında işletmelerin atık su arıtma tesisi çıkışlarından analizleri yapılmak üzere atık su numuneleri alındı.

Bakanlık, atık su numune analizlerinin tamamlanmasıyla birlikte Ergene Havzasında atık su deşarj ettiği tespit edilen işletmeler hakkında gerekli idari ve adli süreci başlatacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/artik-temiz-akacak_104678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!