Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Artvin Cerattepe’de Madene Durdurma

Artvin’in Kafkasör Dağı Cerattepe Mevkii’nde Kanadalı Inmet Mining firmasının ağaçların kesip bakır madeni çıkarma çalışmalarına başlaması kararını mahkemeye taşıyan çevreciler amacına ulaştı.

Hürriyet Gazetesi
2 Artvin Cerattepe’de Madene Durdurma

rtvin’in Kafkasör Dağı Cerattepe Mevkii’nde Kanadalı Inmet Mining firmasının ağaçların kesip bakır madeni çıkarma çalışmalarına başlaması kararını mahkemeye taşıyan çevreciler amacına ulaştı.

Cerattepe’de bakır madeni çıkarmak için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ruhsat alan Kanadalı İnmet Mining firmasının ruhsatının iptali için Artvin Barosu ve Yeşil Artvin Derneği üyeleri bir süre önce, yürütmenin durdurulması ve şirketin ruhsatının iptali talebiyle Rize İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu. Rize İdare Mahkemesi, 26 Şubat 2007’de verdiği karar uyarınca, şirketin bölgedeki faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi. Kararda bölgede çalışmaların uygulanmasının telafisi güç zararlar doğurabileceği vurgulandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/artvin-cerattepede-madene-durdurma_60532.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • çevreci ayağı ile memleketin kalkınmasını engellemeye çalışmayın. siz doğacılık adına her türlü gelişmeleri engelliyorsunuz. YANITLA
  • işin gerçeği kanadalılar burada zengin altın yatakları buldular. bakır işin maskesi, yatakların eldeğmemiş olması da iştahları kabarttı. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!