Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Artvin’de Örnek Mahalleye Modern Muhtarlık Binası Yapıldı

Artvin Merkez Yeni Mahalle Muhtarı Adem Atalay, mahalleye modern muhtarlık binası kazandırdı. Mahalle sakinleri, yeni muhtarlık binasının yapımını mahalle esnafı ve belediye başkanlığından da destek görerek kısa zamanda tamamladı.

Zamanrtvin Merkez Yeni Mahalle Muhtarı Adem Atalay, mahalleye modern muhtarlık binası kazandırdı. Mahalle sakinleri, yeni muhtarlık binasının yapımını mahalle esnafı ve belediye başkanlığından da destek görerek kısa zamanda tamamladı.

Atalay, mahalle içerisinde birçok eğitim kurumunun yer almasının mahalle sakinlerinden eğitim ve kültür faaliyetlerine önem verdiğinin göstergesi olduğunu anlatarak, “Bu yöndeki talebi yerine getirdik.” dedi. Mahallenin adınında ‘Eğitim Mahallesi” olarak değiştirilmesini isteyen Atalay, “Mahallemizin 8 yıl önce kurduğu Kültür ve Yardımlaşma Derneği bu yıldan itibaren yeni başkan Mehmet Dincin’in özel gayretleri ile aktif çalışmalar yapmaya başladı.” diye konuştu. Derneğin önemli bir sivil toplum örgütü olma yolunda ilerlediğini anlatan Atalay, şöyle devam etti: “Şu anda 3 üniversite öğrencisine dernek tarafından burs veriliyor. Yine derneğin katkılarıyla eski tarihî sokakları ve çeşmeleri onarıyoruz. Dernek yöneticileri, muhtarlık ve ihtiyar heyetinin katkılarıyla başlatılan kampanya ile cami onarımı için 3 milyar liralık (3 bin YTL) bir kaynak temin edildi. Mezarlıkların bakım onarımını yapmakla birlikte eski okul binasını da tadil ederek nakış dikiş kursuna çevirdik ve kursu açtırdık. Mahalle muhtarı olarak bize her zaman destek veren Belediye Başkanımız Emin Özgü’ne teşekkür ediyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/artvinde-ornek-mahalleye-modern-muhtarlik-binasi-yapildi_28857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!