Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Arzum'dan Yeni Olimpia Turbo

Arzum'un Yeni CEO'su Mete Zadil

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın yanısıra Arzum CEO'luğunu da üstlenen Murat Kolbaşı, CEO'luk bayrağını Mete Zadil'e devretti. Zadil, 1 Eylül itibarı ile görevine başladı

yapi.com.tr
Arzum'un Yeni CEO'su Mete Zadil

SDA International ile 2013 yılında stratejik ortaklığa giden; son dönemde kurumsallaşma ve global markalaşma stratejisi kapsamında önemli adımlar atan küçük ev aletleri markası Arzum, üst yönetim yapısını da revize ediyor. Bu kapsamda CEO olarak atanan Mete Zadil, göreve 1 Eylül tarihinde başladı. Yönetim Kurulu Başkanlığının yanısıra Arzum CEO'luğunu da üstlenen Murat Kolbaşı, CEO'luk bayrağını Zadil'e devretti.

Halen Arzum'un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Murat Kolbaşı, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; "Sayın Zadil'in CEO olarak atanması, Arzum'un aile şirketi yapısından kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıya geçişinin önemli ve stratejik bir basamağı olarak nitelenebilir. Ulusal ve uluslararası birçok şirkette parlak bir yöneticilik kariyerine sahip olan Mete Zadil'in, CEO'luk bayrağını en başarılı şekilde taşıyacağına inancımız sonsuzdur" diye konuştu.

Mete Zadil

Mete Zadil, 1989-1993 yılları arasında University of Delaware'de inşaat mühendisliği eğitiminin ardından, 1995 yılında Cornell University'de master eğitimini tamamladı. 2002-2006 yılları arasında Korda Kağıt Pazarlama ve Ticaret AŞ'de Genel Müdür, 2006-2011 yılları arasında Schindler Türkiye'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi.

Yeniden yapılanma, büyüme ve iş geliştirme alanlarında uzman olan Zadil, 2011 yılından beri sürdürdüğü Stenia Tarım Yönetim Kurulu Üyeliği ve Autority Group Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerine de devam ediyor. Endüstriyel ürünler, tarım, gıda, inşaat sektörlerinde kariyerini sürdüren Zadil, son olarak Ariston Thermo Group Türkiye Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyordu. Zadil, Ariston Thermo Group Yönetim Kurulu'ndaki görevine bir süre daha devam edecek. Denizcilik ve doğa ile yakından ilgili olan Zadil, geçmiş yıllarda İsviçre Ticaret Odası ve Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arzumun-yeni-ceosu-mete-zadil_133925.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!