Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asansör Stoku Her Geçen Gün Büyüyor ve de Yaşlanıyor

2010 yılına kadar bu artışların sürmesi beklenirken, toplam asansör sayısının da 160 binlere ulaşacağı tahmin ediliyor. Asansör stokunun her geçen yıl büyüdüğüne ve de yaşlandığına dikkat çeken KONE Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Işın, asansör sektöründe malzeme satışından öte, hizmet sektörünün durumunun incelenmesi gerektiğini vurguluyor.

yapi.com.tr
1 Asansör Stoku Her Geçen Gün Büyüyor ve de Yaşlanıyor

Son yıllarda inşaat sektörünün patlaması sonucunda, gerek kurumsal gerekse de konut pazarında asansör sayısında da ciddi artışlar oldu. 2010 yılına kadar bu artışların sürmesi beklenirken, toplam asansör sayısının da 160 binlere ulaşacağı tahmin ediliyor. Asansör stokunun her geçen yıl büyüdüğüne ve de yaşlandığına dikkat çeken KONE Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Işın, asansör sektöründe malzeme satışından öte, hizmet sektörünün durumunun incelenmesi gerektiğini vurguluyor.

Bugün ülkemizde yaklaşık 140 bin asansörün kullanımda olduğunu belirten Işın, mevcut asansörlerin gerek emniyet ve performans, gerekse de erişebilirlik ve konfor açsından uygun koşullarda çalışabilirliğinin sağlanması gerektiğine dikkat çekiyor.

KONE Türkiye olarak, 7000 üniteye servis hizmeti verdiklerini ve bu konuda lider firma olduklarını belirten Işın, “Günlük yaşantımızda sürekli kullandığımız bu 140 bin ünitenin, ne yazık ki, ancak yüzde 25’i servis konusunda yeterli kişi ve kurumlarca yapılıyor. Gerisi belli değil! Çünkü ülkemizde, ne asansörün uygun koşullarda çalışmasıyla ilgili, ne de bu hizmeti sağlayacak kişilerin yeterlilikleriyle ilgili ölçütler belli değil. Stok her geçen gün büyüyor ve de yaşlanıyor. Dolayısıyla büyüyen ve yaşlanan bu stokun kullanım güvencesinin sağlanması gerekir. Acil olarak çözülmesi ve ileriye dönük önlemler alınması gereken bir numaralı sorun budur. Sorunların çözümüne yardımcı olmak amacıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek KONE Okulu’nu kurduk. Bu okulda, kullanıcının ne söylediğini dinleyen, doğru bilgilendirip, doğru çözümler sunan montör ve servis elemanları yetiştiriyoruz. Bir asansörün uygun koşullarda çalışmasını sağlayacak teknik eğitimleri veriyoruz. Eğitim süreci sonucunda KONE pasaportu verdiğimiz bu kişiler, dünyanın her ülkesinde bakım yapabilecek sertifikasyonlara sahip oluyorlar. Öte yandan, Avrupa Birliği’nin 74 maddeden oluşan kullanımda olan asansörler için güvenlik normlarını (SNEL) gönüllü olarak bir tek KONE kullanıyor. Servis hizmeti verdiğimiz asansörleri, maliyeti KONE’ye ait olmak üzere uluslararası yetkili kuruluşlara denetletiyoruz” dedi.http://www.yapi.com.tr/haberler/asansor-stoku-her-gecen-gun-buyuyor-ve-de-yaslaniyor_62079.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Cüneyt Işın çok önemli bir konuya değinmiş. Ayrıntılı olarak işlenmesi gereken önemli bir konu... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!