Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ASAŞ Gold Seviye Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası aldı

Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından ASAŞ, 1 milyon metrekare alana sahip fabrikasında sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde, karbon ayak izini azaltmak için çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak CFE onaylı Gold Seviye Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
ASAŞ Gold Seviye Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası aldı

ASAŞ, Türkiye'de işyerinde daha fazla bisiklet kullanımına öncülük ederek ‘CFE (Cycle Friendly Employer) Gold Seviye Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası’nı aldı. ASAŞ, ECF (European Climate Foundation- Avrupa İklim Vakfı) Üyesi ve CFE Türkiye Ulusal Koordinatörü ENVERÇEVKO (Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği) tarafından Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası’na layık görülen ikinci Türk işveren oldu. Çalışanlarının sağlığını ve çalışma koşullarını iyileştirirken gerçekleştirdiği faaliyetlerin çevresel etkisini de azaltmayı amaçlayan ASAŞ, 1 milyon metrekarelik geniş bir alanı kapsayan fabrika kampüsünde çevre dostu bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımını teşvik ediyor. Bisikletlerle, fabrikanın karbon ayak izini azaltırken çalışanlarının günlük mobilite ihtiyacına da pratik bir çözüm sunuyor.

Çalışanların kullanımı için 320 bisiklet

ASAŞ, bisikleti şirketin günlük işleyişine entegre etmeye yardımcı olmak için bir dizi projeyi hayata geçirdi. Çalışanların kullanımı için 320 adet bisiklet ve çok sayıda park yeri sağlayan ASAŞ, kampüste inşa edilen 8 km'lik bisiklet yolu ile fabrikanın üretim tesisleri arasında ulaşımı kolaylaştırdı. ASAŞ ayrıca proje kapsamında ilgili kurumlarla da iletişime geçerek, bisiklet ulaşımını Akyazı ilçesine bağlayarak işe bisikletle gidip gelmek isteyen çalışanlara da destek vermek için çalışmalarını sürdürüyor. CFE sertifikasyonunu daha sağlıklı bireyler ve toplum oluşturmada güçlü bir araç olarak gören ASAŞ, işe bisikletle gidip gelmenin çevresel ve sosyo-ekonomik faydaları konusunda bölgedeki işverenler arasında da farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Sakarya ile Akyazı ilçesi arasında önemli ulaşım bağlantıları oluşturacak bir bisiklet yolu inşa etmeyi planlayan ASAŞ, 24 saat hizmet vermesi planlanan bir tamir atölyesi de kuracak. Bu sayede tüm bisikletlerin yılda iki kez genel bakımı yapılacak. ASAŞ ayrıca ASAŞ Akademi aracılığıyla çalışanların yeni beceri ve yeterlilikler geliştirmesine yardımcı olmaya odaklanan bisiklet eğitimleri de veriyor.

*

ASAŞ Hakkında

1990 yılında kurulan ASAŞ, bugün Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 3000’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge merkezine de sahip olan ASAŞ, üretim alanındaki tecrübesini tasarım ve Ür-Ge çalışmalarıyla sürekli geliştirerek sektöre birçok sektör için yenilikçi ürünler sunuyor. ASAŞ, alüminyum profil, kompozit panel, alüminyum yassı mamul, PVC kapı ve pencere sistemleri, alüminyum bayrak ve aydınlatma direkleri, alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe sistemleri, panjur sistemleri, garaj kapıları ve motor kontrol sistemleri alanında zengin bir ürün yelpazesine sahip. Bugün 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan ve kuruluşundan bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren ASAŞ, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 sıralamasında 53’üncü sırada yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asas-gold-seviye-bisiklet-dostu-isveren-sertifikasi-aldi_201470.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!