Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aşçıoğlu, Ataköy’deki 3. Projesini Satışa Sundu

Aşçıoğlu Grubu, 50’nci yılında Ataköy’deki üçüncü projesi Selenium Retro 9’u satışa sundu. 125 milyon USD yatırımla gerçekleştirilecek Selenium Retro 9, 225 konut ve 108 ofis ve 23 adet mağazadan oluşacak.

yapi.com.tr
Aşçıoğlu, Ataköy’deki 3. Projesini Satışa Sundu

Gayrimenkul sektöründe 50.yılına giren Aşçıoğlu, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden Ataköy’de inşa edeceği üçüncü projesi Selenium Retro 9’u tanıttı. Tanıtım toplantısı; Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu ile Satış ve Pazarlama Müdürü Emrah Kahraman’ın katılımıyla gerçekleşti.

“50’nci yılımıza global bir marka olarak adım attık”

Her zaman için müşteri memnuniyetini ve kazancını gözeterek, gelecek nesillere örnek olacak yaşam alanları inşa etmeye özen gösterdiklerini söyleyen Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, “50 yıldır her dönemin en prestijli yapılarına imza atan bir marka olarak Türkiye’nin ilk rezidans projesi Selenium 34’ü Fulya’da inşa ettik. Yıllar içinde farklı projelere imza attıktan sonra Selenium’u Türkiye sınırlarının dışına, Dubai’ye taşıdık. Dubaili ortağımız Deyaar Group ile birlikte temelini attığımız Midtown Selenium by Deyaar, Aşçıoğlu Grubu’nun tarihine adeta bir kilometre taşı olarak geçerken biz de 50’nci yılımıza global bir marka olarak adım attık” dedi.

SoldanSoldan sağa; Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Aşçıoğlu

“5 yılda 315 Milyon USD ile bin 100 birim ürettik”

Yaşar Aşçıoğlu, İstanbul’un en prestijli semtlerinde Selenium markasıyla projeler inşa ettikten sonra İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ataköy’deki projelerin inşasına başladıklarını belirterek, şöyle devam etti: “İlk olarak 2014 yılında 349 birimden oluşan konut projemiz Selenium Ataköy’ü inşa ettik. Selenium Ataköy’de, 2016 yılı Eylül ayından itibaren teslimler ve oturum başladı. Bölgedeki ihtiyacı değerlendirerek 2015 yılında 396 birimden oluşan bir diğer projemiz Selenium Retro’nun temelini attık. Cumba ve balkon konseptiyle, konut ve ofislerden oluşan Selenium Retro’da yaşam, Haziran ayı itibarıyla başlayacak. Bugün itibarıyla Selenium Ataköy ve Selenium Retro’daki birimlerin yüzde 90’ının satışını gerçekleştirdik. Kalan birimlerin satışını, yıl içinde tamamlayacağımıza inanıyoruz. Selenium Retro 9’un da tamamlanmasıyla 5 yılda toplam 180 bin metrekare inşaat alanında 315 milyon USD yatırımla konut, ofis, ticari alan ve mağazalardan oluşan bin 100 birim üreterek Ataköy’ün çehresini değiştirmiş olacağız.”

“Selenium Retro 9’un yüzde 25 ‘i satıldı ”

İstanbul Ataköy’de geçmişte Londra Kamping olarak bilinen alan üzerine 125 milyon USD yatırımla Selenium Retro 9 projesine başladıklarını dile getiren Yaşar Aşçıoğlu, kat karşılığı modeliyle yükselecek olan projenin 2 blok halinde 225 konut, 108 ofis ve 8 yatay ofisten oluşacağını ve projede 60 – 79 metrekare büyüklüğünde 1+1 ve 112 – 124 metrekare büyüklüğünde 2+1 birimler yer alacağını belirtti.

Aşcıoğlu, yüzde 25 ön satış oranına ulaştıkları projeyi, 2019 yılı Haziran ayında teslim etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 “Konutlar, yüzde 1 KDV ile satışa sunuldu”

Aşçıoğlu Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Emrah Kahramanda, Selenium Retro 9’a ilişkin yaptığı sunumda, projenin konumundan kat planlarına, iç tasarımından sosyal alanlarına kadar hemen her detayı paylaştı. Emrah Kahraman, projede birimlerin metrekare fiyatlarının konutlar için yüzde 1 KDV oranı fırsatıyla 8 bin 750 TL’den, ofisler için de yüzde 18 KDV oranıyla 9 bin 350 TL’den başlayacağını belirterek, Selenium Retro 9’da fiyatların 596 bin – 1 milyon 243 bin TL arasında değişeceğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ascioglu-atakoydeki-3-projesini-satisa-sundu_157118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!