Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Asırlık Mahalleye Yıkım Kararı

Samsun’da bulunan bir kırsal mahallede yaşayan yaklaşık 50 kişinin asırlık evlerine mahkemece “orman arazisi üzerinde bulundukları” gerekçesiyle yıkım kararı verildi.

yapi.com.tr
Asırlık Mahalleye Yıkım Kararı

Samsun'un Asarcık ilçesi Yeniömerli Mahallesi sakinlerini bir asrı aşkın süredir Kisoğlu Sokak'ta yaşamlarını sürdürüyor. Kisoğlu Sokak'ta yaklaşık 50 adet ev ve samanlığa Orman Genel Müdürlüğü tarafından açılan dava sonucunda “devlet orman arazi içerisinde yer aldığı” gerekçesiyle mahkemece yıkım kararı verildi. İHA'da yer alan habere göre; İmar Barışı'ndan yararlanarak Yapı Kayıt Belgesi de alan vatandaşlar kış günü gelen yıkım kararı ile büyük şok yaşadı. Verilen bu yıkım kararın kendilerini derinden etkilediğini vurgulayan mahalle sakinleri yaşadıkları bölgede çok fazla yaşlı nüfusun olduğunu, kış günlerinde bu insanların evsiz perişan olacaklarını söyledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Yeniömerli Mahallesi Muhtarı Halil Mercimek, “Bu mahallede kurulmuş evler çok eski zamandan kalmadır. Bunlar olsa da burası orman köyüdür. Son günlerde Orman Genel Müdürlüğü gelmiş buralara bakmış ama kış gününde bu yıkımı yapacaklarını sanmıyorum. Yapılmaması da gerekir. Bu insanları ihtiyaçları olduğundan dolayı gelmiş buralara. Yetkililerden buraya özellikle esneklik istiyoruz” dedi.

Kisoğlu Sokak sakinleri mağduriyetlerini dile getirirken, vatandaşlara tebliğ edilen mahkeme kararında ise 21 Aralık'ta evlerin yıkılacağı yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asirlik-mahalleye-yikim-karari_176535.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!