Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Askerin Siperini TOKİ Kazacak

Askerlerin karakollarından sonra helikopter pisti, mevzi ve hendekleri de TOKİ'ye emanet. Milli Savunma Bakanı Gönül, TOKİ ile anlaşmanın imzalandığını bildirdi.

Sabah Gazetesi
Askerin Siperini TOKİ Kazacak

Askerlerin karakollarından sonra helikopter pisti, mevzi ve hendekleri de TOKİ'ye emanet. Milli Savunma Bakanı Gönül, TOKİ ile anlaşmanın imzalandığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında yapılan anlaşma gereği hendekler de dahil askerlerin ihtiyacının TOKİ tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı. Gönül, "Toplam 57 iç güvenlik ve hudut karakolu, 140 gözetleme kulesi, 776 km hudut yolu, helikopter pistleri, mevziler, irtibat hendekleri ve altyapılar artık TOKİ tarafından yapılacak" dedi. Gönül, MHP İzmir Milletvekili Erdal Sipahi'nin sorusuna verdiği yanıtta, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) iç güvenlik ve hudut karakol tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla MSB, Maliye ve TOKİ Başkanlığı arasında anlaşma imzalandığını söyledi.

2011'de de teslim alınacak

Ana ve ek protokol kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçları için Hatay ve Van illerinde 38, Iğdır ve Ağrı illerinde 9, Hakkari ilinde 10 olmak üzere toplam 57 adet iç güvenlik ve hudut karakol tesisi yapılacağını anlatan Gönül, "Ayrıca bu tesisler ile birlikte 140 adet gözetleme kulesi, 776 km hudut yolu, bağlantı yolları, helikopter pistleri, mevziler, irtibat hendekleri ve altyapılar inşa edilecektir" dedi. Hudut ve iç güvenlik tesislerinin inşa edileceği en uygun alanların belirlendiğini kaydeden Gönül, tüm tesislerin olağanüstü bir durumla karşılaşılmaması halinde 2011 Temmuz ayı içinde tamamlanarak teslim alınacağını bildirdi.

Erken ödemeden 110 milyon geldi

TOKİ tarafından, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik 22 Mart'ta başlatılan ''erken ödeme indirimi'' kampanyasından, şimdiye kadar 3 bin kişinin yararlandığı ve 110 milyon liralık kaynak sağlandığı bildirildi. TOKİ açıklamasında, ''Hem vatandaş hem TOKİ kazanıyor'' denildi

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/askerin-siperini-toki-kazacak-_78465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!