Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ASM Dünya Çapında Başarılı 10 Sağlık Projesi Arasında

Urbanland dergisi, Gebze’deki Anadolu Sağlık Merkezi’ni, çağdaş gayrimenkul tekniklerinin çok yönlü etkileşimindeki başarısı nedeniyle dünyadaki örnek 10 sağlık projesi arasında gösterdi. ABD merkezli Urban Land Institute (ULI) yayını olan ve dünya gayrimenkul piyasasında güvenilir bir sektörel referans olarak tanınan Urbanland, yaratıcı arsa

yapi.com.tr
ASM Dünya Çapında Başarılı 10 Sağlık Projesi Arasında

Urbanland dergisi, Gebze’deki Anadolu Sağlık Merkezi’ni, çağdaş gayrimenkul tekniklerinin çok yönlü etkileşimindeki başarısı nedeniyle dünyadaki örnek 10 sağlık projesi arasında gösterdi. ABD merkezli Urban Land Institute (ULI) yayını olan ve dünya gayrimenkul piyasasında güvenilir bir sektörel referans olarak tanınan Urbanland, yaratıcı arsa kullanımı açısından Anadolu Sağlık Merkezi’nden övgüyle söz etti.

Haberde arsanın, gerek deprem bölgesinde yer alması, gerekse sağlık hizmetine gereksinim duyan Gebze gibi yoğun yerleşme dışı bir bölgede olmasına dikkat çekiliyor. Ayrıca projenin, koruyucu hekimlikten, son dönem bakımına dek sağlık hizmetlerinin tümünü içerebilecek esneklik ve boyutta olabilmesi için bir kent merkezine sıkışmak yerine, kent dışında daha geniş alanlara yerleşme çabası, kamu-özel sektör işbirliği ve çok uluslu bir uzman kadrosuyla gerçekleştirilmiş olmasının dikkate değer olduğu kaydediliyor.

HAS Mimarlık’ın ABD’li hastane uzmanı Rees Associates ile birlikte tasarladığı proje, 2006 yılında da ULI Avrupa Ödülleri’nde finalist olmuştu.

HAS Mimarlık Ltd.

HAS Mimarlık Ltd., çeşitli konularda büyük binaların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık proje ve uygulamaları gerçekleştirmiştir. Kullanıma açılan son çalışması, İzmir’deki Büyük Efes Oteli olmuştur. 

HAS Mimarlık Ltd., 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. Gebze’de gerçekleştirilen Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Urban Land Institute (ULI) tarafından açılan "2006 ULI Mükemmellik Ödülleri" yarışmasında finalist olmuş; ayrıca, Ağa Han Mimarlık Ödülleri’ne aday gösterilmiştir. Aegean Hills projesi, 2007 CNBC Uluslararası Gayrimenkul Ödülü ile Homes Overseas Ödülü altın madalyasına layık bulunmuştur. Ekoyapi projesi, World Architecture Community 2008 Ödülü’nü alarak, Türkiye’de bu ödülü alan ilk ve tek mimarlık firması olmuştur.

HAS Mimarlık Ltd., dünyaca ünlü mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında başarılı iş ortaklıkları kurmuştur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asm-dunya-capinda-basarili-10-saglik-projesi-arasinda_64559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!