Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AŞTİ- Çayyolu Metro Yapımına Başlanıyor

AŞTİ-Çayyolu Metrosu'nun 1. etabının yapımına yakında başlanıyor. Metronun AŞTİ'den başlayıp Ümitköy'de sonbulacak 1. etabı, 2004 yılının Nisan ayı

Hürriyetb>AŞTİ-Çayyolu Metrosu'nun 1. etabının yapımına yakında başlanıyor. Metronun AŞTİ'den başlayıp Ümitköy'de sonbulacak 1. etabı, 2004 yılının Nisan ayında tamamlanacak. 9.5 kilometre uzunluğundaki hat üzerinde 7 istasyon bulunacak.

Eskişehir yoluna paralel olarak inşa edilecek metro hattının istasyonları, Söğütözü, MTA, ODTÜ, Bilkent, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Beytepe ve Ümitköy'de olacak.

Eskişehir yolunun güney kısmından geçecek metro hattı, başlangıç aşamasında 600 metrelik bölümü delme tünel ve daha sonraki aşamalarda da aç-kapa tünel sistemiyle inşa edilecek. Hattın tamamına yakını yer altından geçecek.

Metro hattı, işe başlama tarihi olarak belirlenen 28 Ağustos 2002'den itibaren 20 ay sonra tamamlanacak. EGO yetkilileri, metro hattının ihalesinin tamamlandığını, Aktürk Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş ile sözleşme imzalandığını belirttiler.

Metro hattının 2004 yılının Nisan ayında tamamlanacağını bildiren yetkililer, detaylı projenin hazırlanmasıyla birlikte ilk 2 ay fizibilite çalışması yapılacağını, hemen ardından inşaat çalışmalarınabaşlanacağını kaydettiler.

BATIKENT-ERYAMAN-SİNCAN METRO İNŞAATI SÜRÜYOR

Bu arada, Ankara Metrosu'nun mevcut Kızılay-Batıkent güzergahının devamı niteliğinde uzanan yaklaşık 17 kilometrelik hat ve bu hat üzerinde yer alan 11 istasyonda da inşaat çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

İnşası sürdürülen metro hattında Eryaman 1. ve 2. Etap ile Eryaman3. Etap arasında geçişi sağlayacak 800 metre delme tünelin kaba inşaatının tamamlandığı, hat ve istasyonlardaki kazı ve fore kazık çakma çalışmalarının ise devam ettiği kaydedildi.

Ankara'nın kuzeybatı koridorunda inşası süren hat, Batıkent istasyonundan sonra Eryaman Toplu Konut Alanı, Fatih Mahallesi, Gaziosmanpaşa, Ulubatlı Hasan Mahallesi güzergahını izleyerek, Törekent'e kadar uzanacak.http://www.yapi.com.tr/haberler/asti--cayyolu-metro-yapimina-baslaniyor_1794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!