Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ataköy Sahiline 72 Metrelik Hastane

Daha önce mescit yapımına başlanan Ataköy’deki araziye şimdi de 33 bin 600 metrekarelik inşaat alanına sahip 300 yatak kapasiteli hastane projesi yapılacak.

yapi.com.tr
Ataköy Sahiline 72 Metrelik Hastane

Kuzu Grup, İstanbul Ataköy sahilinde yapımı süren inşaat projesi kapsamında yapacağı hastane için 21 Mart 2019 günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurdu. Başvurunun ardından dün Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı. Bakanlığa sunulan proje tanıtım dosyasında 33 bin 600 metrekarelik inşaat alanında “300 Yatak Kapasiteli Hastane” yapılması planlandığı belirtildi. Hastane yapılması planlanan alan için 2013 yılında mescit yapmak üzere yapı ruhsatı düzenlendiği kaydedilerek “Kazı çalışmaları devam ederken yönetimin mescit yapılmasından vazgeçmesi ile beraber proje değişikliğine gidilmiş ve yapılan çalışmaların hastaneye çevrilmesine karar verilmiştir. Bu nedenle mevcut durumda inşaat ve kazı çalışmaları durdurulmuştur. Hastane projesi için ÇED süreci bittikten sonra inşaat ve kazı çalışmalarına devam edilecektir” denildi. Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; proje alanı etrafında Ataköy Konutları ve sitelerin yer aldığı, 799 metre batısından Ayamama Deresi'nin geçtiği 190 metre güneyinde ise Marmara Denizi'nin bulunduğu ifade edildi.

Çeşitli tesisler yapılabilecek
Proje sahasının imar durumuna göre “Turizm ve Rekreasyon Alanı”nda kaldığı, plan notlarına göre bu alana “otel, apart otel, gazino, marina, yat kulübü, alışveriş tesisleri, lokantalar, kongre tesisleri, akaryakıt satış üniteleri, gösteri spor ve eğlence tesisleri, sağlık kulübü gibi tesisler” yapılabileceği aktarıldı. İmar planına göre bu parselde yükseklik sınırı, çatı ve bacalar dahil deniz seviyesine göre 72 metre. Hastane, 3 bodrum+zemin+15 kat olarak planlanmış durumda.

Derece deprem bölgesi
Söz konusu alan “Türkiye Deprem Bölgesi Haritası”na göre 1. derece deprem kuşağında yer alıyor. “Türkiye Diri Fay Haritası”na göre proje alanı yakınlarındaki aktif fay, yaklaşık 10.88 kilometre güneydeki Holosen Fayı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoy-sahiline-72-metrelik-hastane_171619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!