Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Hava Limanı Kulesi 2005'te Yeni Binasına Taşınacak

Atatürk Hava Limanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, SMART (Hava Trafik Modernizasyonu) Projesi çerçevesinde, aprondaki yerinden gümrüklü sahanın dışına

Zamanb>Atatürk Hava Limanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, SMART (Hava Trafik Modernizasyonu) Projesi çerçevesinde, aprondaki yerinden gümrüklü sahanın dışına taşınıyor.

Hava limanı kurulduğu günden bu yana hizmet veren kule ve teknik blok, projenin hayata geçmesinin ardından 2005 yılı sonunda yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak. İşleyişin sekteye uğrayacağı düşüncesiyle depreme karşı güçlendirme çalışması yapılamayan Hava Trafik Kontrol Kulesi, SMART Projesi çerçevesinde teknik blokla birlikte yer değiştirecek. Kule ve teknik blokun kaldırılmasıyla, hava limanı apronunda en az 3-4 büyük gövdeli uçağa yeni park yeri açılarak, günde 96 uçağa park yeri hazırlanmış olacak.

Hava limanına daha fazla uçağın inmesiyle üst geçiş, yaklaşma, konma ve konaklama ücretleriyle, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) ek bir gelir sağlanacak. 20 Aralık'ta ihalesi ilan edilen projenin ihalesi ise 21 Nisan'da gerçekleştirilecek. 1 Haziran'da ihaleyi kazanan firmayla sözleşme yapılması beklenirken, ocak ayı içinde işe başlanması ve 2005 yılı sonunda da kule ve teknik blokun yeni yerine taşınması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-hava-limani-kulesi-2005te-yeni-binasina-tasinacak_22089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!