Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Atatürk Havalimanı Büyüyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nında büyümenin önünü açacak askeri arazi ile ilgili engelin kalktığını açıkladı. Limana komşu 800 dönümlük askeri arazinin devri konusunda Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Hava Kuvvetleri arasında anlaşma sağlandığını açıklayan Yıldırım, "Araziyi 300 milyon liraya devralmış oluyoruz. Para

Sabah Gazetesi
Atatürk Havalimanı Büyüyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nında büyümenin önünü açacak askeri arazi ile ilgili engelin kalktığını açıkladı. Limana komşu 800 dönümlük askeri arazinin devri konusunda Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Hava Kuvvetleri arasında anlaşma sağlandığını açıklayan Yıldırım, "Araziyi 300 milyon liraya devralmış oluyoruz. Para ödemeyeceğiz. Onun karşılığında ordunun gösterdiği yerlere ihtiyaçlarını karşılamak üzere binalar yapacağız" dedi.

Yıldırım, Atatürk Havalimanı'na eklenecek bu alanın daha çok uçak park yeri ve benzeri ihtiyaçlar için kullanılacağını vurguladı. Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) toplantısında havalimanına üçüncü bir pist yapımı konusunda arayışlarının olduğunu söyleyen Yıldırım, "Şu anda iki alternatif var. Planlar üzerinde çalışılıyor. Birincisi, Şirinevler'e doğru, ikincisi de denize doğru. Henüz karar verilmedi" dedi.

İstanbul'a 60 milyon kapasiteli bir havalimanı yapılmasının planlandığını da hatırlatan Yıldırım şöyle konuştu: "İstanbul'a üçüncü havalimanı gerekiyor, yapılacak. Ancak, yeri konusunda henüz kesin karar verilmiş değil. Silivri de seçenekler arasında. Kesinleşmeden bölgeler konusunda spekülasyonlara yol açmak istemiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimani-buyuyor_82401.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!