Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Havalimanı'ndaki Trafik Çilesi, Modern Kavşakla Bitecek

Türkiye'nin yurtdışına açılan en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı'na ulaşımı kolaylaştıracak kavşak inşaatı 2010 Nisan ayında tamamlanacak. 7 köprünün yer aldığı iki katlı kavşağın özellikle Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar alanlarında organizasyonların düzenlendiği dönemlerde yaşanan trafik yoğunluğunu bitirmesi amaçlanıyor.

Zaman Gazetesi
Atatürk Havalimanı'ndaki Trafik Çilesi, Modern Kavşakla Bitecek

Türkiye'nin yurtdışına açılan en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı'na ulaşımı kolaylaştıracak kavşak inşaatı 2010 Nisan ayında tamamlanacak. 7 köprünün yer aldığı iki katlı kavşağın özellikle Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar alanlarında organizasyonların düzenlendiği dönemlerde yaşanan trafik yoğunluğunu bitirmesi amaçlanıyor. Ayrıca şu anda E-5'ten ve Florya yönünden Atatürk Havalimanı ve Dünya Ticaret Merkezi'yle Fuar alanına gitmek isteyen bir kişi en az 3-5 trafik ışığı ile karşılaşarak ortalama 15 dakika zaman kaybediyor. İhale bedeli 52,9 milyon TL olan proje hayata geçirildiğinde Atatürk Havalimanı'na kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasında yapılan protokol gereğince Atatürk Havalimanı önünde yapılacak 'Atatürk Havalimanı Önü Katlı Kavşak ve Bağlantı Yollarının Düzenlenmesi İnşaatı' çalışmalarında kritik aşama olan kavşak inşaatına başlandı. Atatürk Havalimanı kavşak ve bağlantı yolları inşaatı yapımını üstlenen ÖZKA İnşaat AŞ'nin proje müdürü inşaat mühendisi Ömer Faruk Çankaya, projeyi 2010 Nisan ayında bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Kavşak çalışmaları tamamlanınca Atatürk Havalimanı'na kesintisiz ulaşılacağını, kente de zaman kaybetmeden gidilebileceğini belirten Çankaya, THY Kargo terminali, THY Teknik AŞ ve VIP Salonu'na da kesintisiz ulaşım sağlanacağını kaydetti.

2 köprü ve 2500 metre bağlantı yolu bitti

Çalışmalar kapsamında 300 metre uzunluğunda 7 adet yerinde dökme köprü ve 7.750 metre yol imalatı yapılacağını ifade eden Çankaya, şu anda 135 metre uzunluğunda 2 adet köprü ve 2.500 metre bağlantı yolunun tamamlandığını anlattı. İnşaat mühendisi, Florya'dan Atatürk Havalimanı'na U dönüşünü sağlayan köprünün ise trafiğe açıldığını bildirdi. Kavşak çalışmalarına aralık ayında başlandığını, 7 gün 24 saat esasına göre, 24'ü mühendis toplam 350 personelin üç vardiya halinde çalışmaları sürdürdüğünü vurgulayan Çankaya, iki katlı kavşak yapımı sırasında mevcut üst kot durumunun korunacağını, bunun için trafik akışının yapılacak alt geçitlerden sağlanacağını dile getirdi. Havalimanı A kapısı girişinin adeta "ufo'' görüntülerini hatırlatan dairesel bir şekilde inşa edildiğini söyleyen Çankaya, bu modern görüntünün, kente ilk kez gelen kişileri etkileyeceğini umduğunu belirtti. İnşaat mühendisi, "Atatürk Havalimanı kavşağı tamamlandığında Türkiye'nin çağdaş ve modern yüzü olacak.'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimanindaki-trafik-cilesi-modern-kavsakla-bitecek_74969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!