Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Havalimanı'nın 'Sabıkalı Pisti'ne Onay Çıktı

Atatürk Havalimanı'nın 'sabıkalı' pisti olarak bilinen 06/24 pistinin ihalesi, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Yıl sonuna kadar pistteki çatlakların onarımı işi tamamlanacak. Önümüzdeki yıl içinde de pistin uzunluğu 2 bin 550 metreye çıkarılacak. Söz konusu pistin ihalesi geçtiğimiz günlerde

Zaman Gazetesi
Atatürk Havalimanı'nın 'Sabıkalı Pisti'ne Onay Çıktı

Atatürk Havalimanı'nın 'sabıkalı' pisti olarak bilinen 06/24 pistinin ihalesi, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Yıl sonuna kadar pistteki çatlakların onarımı işi tamamlanacak. Önümüzdeki yıl içinde de pistin uzunluğu 2 bin 550 metreye çıkarılacak. Söz konusu pistin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İhalede 179 milyon 480 bin TL ile Eko İnşaat en düşük teklifi vermişti. Eko İnşaat'ın teklifi dün DHMİ Genel Müdürlüğü yönetimi tarafından onaylandı. İhaleyi kazanan şirketle gelecek haftalarda sözleşme imzalanacak. Ardından da inşaat başlayacak.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı pistinin ilk olarak kaplama yenilemesinin yapılacağını söyledi. Birdal, bu işlemin sözleşme gereği en geç 90 gün içinde tamamlanacağını belirtirken, "Amacımız, pisti mümkün olan en kısa sürede tamamlayarak trafiğe açmak. Bunun için önce pistin kaplama işlemi bitirilecek. Pistteki diğer bir iş ise, 2 bin 300 metre olan uzunluğu, 250 metre uzatarak 2 bin 550 metreye çıkarmak. Pistin uzatılmasını da gelecek yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz." dedi. 15 Temmuz'da gerçekleşen ihaleye yeterlilik alan Makyol İnşaat-İntaş İnşaat Ortak Girişimi, TAV Holding AŞ, Eko İnşaat, MÖN İnşaat-IC İçtaş-ECE Tur Ortak Girişimi ile Yüksel İnşaat-YDA İnşaat Ortak Girişimi teklif vermişti. İhalede en düşük teklifi179 milyon 480 bin TL ile Eko İnşaat'tan gelmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimaninin-sabikali-pistine-onay-cikti_70881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!