Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Spor Salonu Universiade İçin Yenileniyor

İzmir’de 2005 yılında yapılacak 22. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları (UNIVERSIADE 2005) nedeniyle 32 yıllık Atatürk Spor Salonu’nda yapıl

Zamanb>İzmir’de 2005 yılında yapılacak 22. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları (UNIVERSIADE 2005) nedeniyle 32 yıllık Atatürk Spor Salonu’nda yapılan çalışmalar, tamamlanma aşamasına geldi.

Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 1971’de Akdeniz Oyunları nedeniyle yapılan salonda, UNIVERSIADE 2005 öncesinde büyük bir tadilat çalışması yapıldı. Salonun yalızca “çelik taşıyıcı’’ kısmı kullanılırken, tüm bölümler elden geçirildi. Zemin oyun alanının genişletilmesi amacıyla 60 santimetre kadar yükseltildi. Seyirci kapasitesi 2 bin 700’den 2 bin 600’e düşerken, salona “katlanabilir koltuklar’’ yerleştirildi ve merkezi klima sistemi monte edildi. Salondaki tüm soyunma odaları ve tadilat, 2 trilyon liraya mâl oldu. Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Sabri Sadıklar, salonun ilk kez bu denli büyük bir tadilat geçirdiğini bildirdi. Salonun 2004 yılı şubat ayında hizmete gireceğini belirten Sabri Sadıklar, “Yapılan çalışmaları yakından izliyorum. Soyunma odalarıyla, havalandırma sistemiyle ve koltuk dizaynıyla İzmir çok modern bir salona kavuşuyor’’ diye konuştu.

Sadıklar, salonun ağırlıklı olarak basketbol branşına hizmet vereceğini de sözlerine ekledi. Pınar Karşıyaka Kulübü Basketbol Şubesi Başkanı Levent Aziz Güngil de seyirci potansiyellerini Fuar Celal Atik Spor Salonu’na yansıtamadıklarını belirterek, çalışmaların tamamlanmasının ardından ligi Atatürk Spor Salonu’nda sürdürmek istediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-spor-salonu-universiade-icin-yenileniyor_8306.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!