Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ateş: Ankara’da 50 Aytaç Durak Var

Ankara BELBETON AŞ yolsuzluğuyla çalkalanırken, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, "Sayın Başbakan, Aytaç Durak’la ilgili savcıları göreve çağırmıştı. Ben de ona çağrıda bulunuyorum, savcıları Ankara Belediyesi’nin şirketlerinin araştırılması yönünde göreve çağırsın. Ankara’da 50 tane Aytaç Durak çıkar." dedi.

Hürriyet Ankara
Ateş: Ankara’da 50 Aytaç Durak Var

Ankara BELBETON A.Ş. yolsuzluğuyla çalkalanırken, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, önemli iddialar ortaya attı.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELBETON şirketindeki 3 milyon TL’lik usulsüzlüğün ortaya çıkmasının ardından önemli iddialar birbirini izliyor. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, BELBETON şirketiyle ilgili geçtiğimiz yıl Ağustos ayında TBMM’de bir soru önergesi verdiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kamuoyuna usulsüzlüğün belediye tarafından ortaya çıkarıldığını yansıttı ama, belediye müfettişlerini verdiğimiz soru önergesinin ardından harekete geçirdi. Belediye şirketleri hakkında usulsüzlük ortaya çıkması için ya soru önergesi verilmesi gerekiyor ya da, gazetecilerin yazması gerekiyor. Bunun dışında bir denetim mekanizması işlemiyor.

Kimdir bu belediyeciler

Bu hareket, yolsuzluğun belediye üst yönetimine sıçramaması için yapılmıştır. 23 belediye çalışanına soruşturma açıldığı bildiriliyor. Kimdir bu belediye çalışanları? Soru önergemize verilen yanıtta, şirketin Türk Ticaret Kanununa göre denetlendiği ve istenilen bilgilerin ancak, şirket tarafından verilebileceği yazılmıştı. Madem bu şirket Türk Ticaret Kanununa göre denetleniyordu, bu belediyeciler bu şirkette ne yapıyordu?

Sayın Başbakan, Aytaç Durak’la ilgili savcıları göreve çağırmıştı. Ben de ona çağrıda bulunuyorum, savcıları Ankara Belediyesi’nin şirketlerinin araştırılması yönünde göreve çağırsın. Ankara’da 50 tane Aytaç Durak çıkar.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ates-ankarada-50-aytac-durak-var_77881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!