Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Atılım Çankaya’nın Röntgenini Çekecek

Atılım Üniversitesi ve Çankaya Belediyesi Türkiye’de ilk kez tam anlamıyla bir üniversite-belediye işbirliğine imza atıyor. Yarın yapılacak protokolle, Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencileri “Kamusal Akıl Stüdyosu “dersi kapsamında Çankaya Belediyesinin kurumsal yapısını, hizmet süreçlerini inceleyecek,

Hürriyet Ankara
Atılım Çankaya’nın Röntgenini Çekecek

Atılım Üniversitesi ve Çankaya Belediyesi Türkiye’de ilk kez tam anlamıyla bir üniversite-belediye işbirliğine imza atıyor. Yarın yapılacak protokolle, Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencileri “Kamusal Akıl Stüdyosu “dersi kapsamında Çankaya Belediyesinin kurumsal yapısını, hizmet süreçlerini inceleyecek, analiz sonuçlarından yararlanarak yeniden yapılandırma programları geliştirecek. Çalışmanın sonuçları çalıştay, sergi ve yayınlar aracılığıyla kamuoyu ile de paylaşılacak.

Projeyle ilgili Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr.Zafer Şahin şu bilgileri verdi:

"Gelişen dünyada yerel yönetimler ile bilimsel araştırma kuruluşlarının işbirliği giderek önem kazanmaktadır. Üniversite ile yerel yönetimler arasında kurulacak ilişkiler bir yandan üniversitelere içinde bulundukları toplumu daha iyi anlama olanağı tanırken bir yandan da yerel yönetimlere kurumsal yapılarını ve hizmet kalitelerini artırma olanağı tanımaktadır.   

Ancak, Türkiye’de bu tür işbirliklerinin olması gerekenin çok altında bir düzeyde seyretmekte olduğu görülmektedir. Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti Ankara’da toplam devlet ve vakıf üniversitesi; özel idare ile Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra yetmişe yakın ilçe ve belde belediyesi, bin kadar köy ve mahalle muhtarı bulunmasına karşın yerel yönetimlerin kurumsal yapılarının analiz edilerek iyileştirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılması için yapılan işbirliği örnekleri yok denecek kadar az".

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/atilim-cankayanin-rontgenini-cekecek_83023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!