Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ATO, Yanan Modern Çarşı’yı Onarma Talebinde Bulundu

Dükkanları yanan Modern Çarşı esnafının, vergi, SSK ve Bağ–Kur borçları ertelendi. Ankara Ticaret Odası(ATO) ise binanın onarımına talip oldu.

Zamanb>Dükkanları yanan Modern Çarşı esnafının, vergi, SSK ve Bağ–Kur borçları ertelendi. Ankara Ticaret Odası(ATO) ise binanın onarımına talip oldu.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda “Modern Çarşı Yangını” toplantısı yapıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un başkanlık ettiği toplantının açılışında Bakan, çarşıda 171 işyerinin ağır, 3 işyerinin orta, 57 işyerinin de az hasarlı olduğunun tespit edildiğini söyledi. Basına kapalı yaklaşık 1.5 saat süren toplantının ardından, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Adem Şahin açıklama yaptı. Şahin, Modern Çarşı yangınının 4 ana grup halinde değerlendirmeye tabi tutulduğunu, ilk önce binanın hasar derecesinin tesbit edileceğini ve buna göre onarılıp, onarılmayacağı veya yeniden yapılıp yapılmayacağı kararının verileceğini kaydetti. Esnafa kredi verilmesi konusunda Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası ile görüşmeler yapıldığını ve fonlama konusunda alt yapının hazırlanacağını ifade eden Şahin, toplantıda hibe yardımının da gündeme geldiğini kaydetti. Sosyal Yardımlaşmayı ve Dayanışmayı Teşvik Fonu ile esnaf ve ve ticaret odasının bu konuda hazırlık yapacağını vurgulayan Şahin, son olarak da vergi ertelemesinin sağlandığını söyledi. Şahin, esnafın Bağ–Kur ve SSK ödemelerinin de bir yıl ertelendiğini açıkladı. Öte yandan ATO Başkanı Sinan Aygün, binanın onarımı için teklif götürdüklerini ifade ederek, “Binanın temeli sağlam. Versinler, üç ayda onaralım” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ato-yanan-modern-carsiyi-onarma-talebinde-bulundu_8507.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!