Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Autodesk Çözümlerindeki Yenilikler Facebook'ta ve Twitter'de

Autodesk’in Türkiye yetkili dağıtıcısı SAYISAL GRAFİK, Autodesk’in farklı bir ürünü ile ilgili yayınladığı ürün haberleri, teknik ipuçları, videolar, başarı hikayeleri gibi bir çok konuda paylaşımda bulunduğu Facebook ve Twitter sayfalarını tüm ilgililerin takibine açtı.

yapi.com.tr
Autodesk Çözümlerindeki Yenilikler Facebook'ta ve Twitter'de

Autodesk’in Türkiye yetkili dağıtıcısı SAYISAL GRAFİK, Autodesk’in farklı bir ürünü ile ilgili yayınladığı ürün haberleri, teknik ipuçları, videolar, başarı hikayeleri gibi bir çok konuda paylaşımda bulunduğu Facebook ve Twitter sayfalarını tüm ilgililerin takibine açtı. SAYISAL GRAFİK İş Geliştirme Yönetmenleri Süleyman Sağdıç ve Selim Ertuğ Tuğran konu ile ilgili yaptıkları açıklamada; Autodesk’in çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ve bu ürünlerdeki gelişmelerin kullanıcılar ve meraklılar ile sürekli paylaşılabileceği bir sosyal alan yaratmak istediklerinin altını çizdiler.

Selim Ertuğ Tuğran, Autodesk’in sadece 2B çizim alanında lider yazılım AutoCAD’den ibaret olmadığını, AutoCAD’in yaratmış olduğu devrimsel tasarım alışkanlıklarını, 3B tasarım yazılımları ile bir adım ileri götüren Autodesk’in, son birkaç yıldır kullanıcılarını 3B tasarım anlayışından da öteye taşıdığına vurgu yaptı. Süleyman Sağdıç ise demecinde; günümüzde 2B ve 3B tasarım araçlarına hala ihtiyaç duyulduğunu, AEC (mimari, altyapı, mühendislik ve inşaat) için özel bir çözüm olan BIM (Yapı Bilgi Sistemi) ve MFG (imalat ve endüstriyel tasarım) için ise sayısal modelleme sistemi ile tasarımda devrim değil, evrimsel bir değişime şahit olduğumuza değindi. Tasarımı yapılan ister ürün, ister mimari bir yapı olsun, tasarım çalışmalarını yapan tüm farklı ekiplerin Autodesk’in BIM (Yapı Bilgi Sistemi) ve Sayısal Modelleme Sistemlerini kullanarak tek bir sayısal model ile çalışabilmenin avantajlarına şahit olduklarına dikkat çekti. Selim Ertuğ Tuğran da; Autodesk’in tasarım anlayışına bu evrimsel yaklaşımı sayesinde, yeni bir ürün ortaya çıkarmak için, sadece 3B tasarımın formuna bakarak ya da çok sayıda maliyetli fiziksel prototip üreterek son ürün ile ilgili üretim kararı almanın, zamanın ve teknolojinin gerisinde kalan bir yöntem olduğuna vurgu yaptı.

Takip etmek isteyenler için linkler:

http://www.facebook.com/sgrafik
http://twitter.com/#!/sayisalgrafik

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-cozumlerindeki-yenilikler-facebookta-ve-twitterde_88608.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!