Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa Konutları, Yeni Adresi Ispartakule'de Hızlı Satışa Çıktı

Dört ay önce inşaatına başladıkları Ispartakule 1'in yüzde 80'ini satan Avrupa Konutları, ikinci etapta da satışa çıktı. Bir haftada 330 dairenin yüzde 40'ını satan Avrupa Konutları'nın İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 'Bu bölgede proje yapmaya devam edeceğiz' dedi.

Radikal Gazetesi
Avrupa Konutları, Yeni Adresi Ispartakule'de Hızlı Satışa Çıktı

Avrupa Konutları Tem, Atakent 1, Atakent 2 ve inşası devam eden Ispartakule 1’in ardından ikinci etabın satışlarına da başladı. Ispartakule 1’in inşaatına dört ay önce başlayan ve bu kısa sürede neredeyse kaba inşaatı tamamlayarak dairelerin yüzde 80’ini satan şirket, şimdi de 330 konutluk Ispartakule 2’yi satışa çıkarttı. Burada da ilk haftadan konutların yüzde 40’ını sattıklarını belirten Avrupa Konutları İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Ispartakule’nin yeni konut projeleri açısından büyük potansiyel taşıdığına ve hızla canlanacağına dikkat çekti.

‘Maketten hayal satıyoruz’

Ispartakule 1’de dört ay gibi bir sürede büyük yol katettiklerini anlatan Çetinsaya, metrekare fiyatlarının ortalama 1.800 TL olduğunu söyledi. 330 konutun yer aldığı Ispartakule 2’de 1+1 daireler 129 bin TL’den başlarken, 4+1 dairelerde fiyatlar 318 bin TL’ye kadar yükseliyor. 25 bin 800 metrekare alan üzerine kurulan Avrupa Konutları Ispartakule 2’nin yüzde 80’i de yeşil alana ayrıldı. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra, fitness merkezi, sauna, çocuk oyun alanları, gölet ve suyolları ve sosyal yaşam alanlarına büyük yer verilen proje, ‘tatil köyü konforunda konut projesi’ anlayışıyla tasarlandı.

Avrupa Konutları markasıyla konuttan ziyade yaşam tarzına odaklandıklarını vurgulayan Çetinsaya, ailelere özellikle çocuklarıyla tatil köyü konseptinde yaşayabilecekleri bir proje yarattıklarını ifade etti. İnsanların artık makete bakarak, neredeyse bir hayali satın aldıklarına dikkat çeken Süleyman Çetinsaya, “Bu güveni korumalıyız. Bu yüzden konutlarımızı sözleşme tarihinden daha erken teslim ediyoruz, tüketici kiradan bir an önce kurtulsun diye. Ispartakule projesinde de sözleşme teslim tarihi Eylül 2011 ama biz haziran ayına yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Beş yılda 10 bin konut hedefi

Yüzde 40’ı satılan Ispartakule 2’nin kalanını da kısa bir süre içinde satacaklarını belirten Çetinsaya, ortalama 1.800 TL olan metrekare fiyatlarıyla ‘her şey dahil’ hizmet sunduklarını ifade etti. Ispartakule bölgesinde toplam 720 konut yaptıklarına dikkat çeken Çetinsaya, 50 bin konut potansiyeli olan bölgenin önümüzdeki dönemde hızla canlanacağına vurgu yaptı. Beş yılda 5 bin 600 konut teslim ettiklerini belirten Süleyman Çetinsaya, beş yıl içinde 10 bin konut daha yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Markalı konut konseptiyle projeler bittiğinde de takibini yapmaya devam ettiklerini anlatan Çetinsaya, yaptıkları projelerin tamamlandığında yüzde 70-80 prim yaptığına dikkat çekti. Şu anda tüketicinin yıllık yüzde 10 civarında bir faizle konut edindiğini belirten Süleyman Çetinsaya, şunları söyledi: “Bu faiz oranı artarsa ne kimse konut alır, ne de biz yapabiliriz. Yüzde 10 olan bu oranı daha da aşağı çekmek için bankalarla pazarlık yapıyoruz. Çünkü bizim işimiz konut satmak.”

Bu ay içinde Atakent 3’ün de inşaatına başlayacaklarını belirten Süleyman Çetinsaya, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nin karşısına yapacakları projede bir de otel olacağını kaydetti. Bölgede bir otel açığı olduğunu da anlatan Çetinsaya, “Karşımızda hastane var, yakımızda okul var, havaalanına da yakın. Bu nedenle proje bir otel de istiyordu” dedi. 2 bin 400 konutuyla Atakent 3’ün dev bir proje olacağını ve bölgeyi daha da canlandıracağını kaydeden Çetinsaya, şu anda ruhsat aşamasında olduklarını en geç bir ay içinde inşaata başlayacaklarını ifade etti.

Gece teknik ekip bekletiyoruz

Artık inşaat sektöründe ‘teslim et, kenara çekil’ görüşünün sona erdiğini belirten Çetinsaya, projeleri tamamladıktan sonra da hizmet vermeye devam ettiklerini anlattı. Çetinsaya, şöyle devam etti:

“Projelerdeki aidat ödemelerine kadar ilgileniyoruz. Örneğin Atakent 2’yi teslim ettik, dairelerin satışı tamamlandı. Ama daha geçen hafta yeşil alana 2 bin gül diktik. Yani teslimattan sonra da çalışmaya devam ediyoruz. Nasıl güzelleştirebiliriz, uğraşıyoruz. Markalaşmanın ve satabilmenin yolu bu. Gece sitelerde en az üç nöbetçi tutuyoruz. Bu kişiler dairelerdeki acil teknik-mekanik sorunlar için bekliyor. Özellikle bu servisi çok önemsiyoruz. Bu yüzden konut alırken önce markasına bakın diyoruz.”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-konutlari-yeni-adresi-ispartakulede-hizli-satisa-cikti_83044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!