Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa'daki En Güvenli Başkent

İstatistiki bilgiler ışığında Türkiye’nin en güvenli Avrupa ülkeleri arasında bulunduğunu belirten İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şunları söyledi: “Suç oranları ve bu suçları aydınlatma oranları yönünden Türkiye Avrupa’nın en güvenli ülkelerinden. Bu anlamda Ankara Avrupa’nın en güvenli başkentidir. Suçlarda ciddi düşme var bu önleyici tedbirlerden

Hürriyet ANKARA
Avrupa'daki En Güvenli Başkent

İstatistiki bilgiler ışığında Türkiye’nin en güvenli Avrupa ülkeleri arasında bulunduğunu belirten İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şunları söyledi: “Suç oranları ve bu suçları aydınlatma oranları yönünden Türkiye Avrupa’nın en güvenli ülkelerinden. Biz rakamlarla, verilerle, mukayeselerle çalışırız, kendim de rakamları severim, onlara önem veririm. Suç oranları anlamında Ankara Avrupa’nın en güvenli başkentidir. Önleyici tedbirlerden dolayı suçlarda ciddi düşme var.”

Bakan Atalay, “ Suçu aydınlatma olarak Avrupa’nın en yüksek oranına sahibiz. Hem yeni teknoloji hem iyi eğitilmiş personelimizle suç aydınlatmada gerçekten çok başarılıyız” dedi.

Tepeden bakanlar

Emniyetin vatandaşlara iyi davranması, sevgiyle yaklaşmasının altını çizen Bakan Atalay, sözlerine şöyle devam etti: “Güvenlik vatandaşımız daha iyi yaşasın diye vardır ve biz onun için çalışıyoruz. Bunun için de bütün güvenlik personelimiz vatandaşımıza iyi davranacak, iyi muamele edecek. Çünkü biz hizmetkarıyız vatandaşın. Böyle vatandaşa tepeden bakan, ‘Ceberrut’ gibi davranan güvenlik personeli dönemi kapanmıştır. Bu hassasiyeti koruyoruz, bu talimatı veriyoruz. Kurallarını uygulayacaksın, hata yapan bunun karşılığını görecek ama her halükarda vatandaşa iyi davranacaksın, insan gibi davranacaksın, sevgiyle muamele edeceksin. Bunun için Emniyet Genel Müdürlüğünde özel bir birim kurduk. 81 ilimizde Toplum Destekli Polislik diye bir birim oluşturduk, sebebi de bu.”

MOBESE’ye özel önem

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çorum’daki açılışta MOBESE’ye özel önem verdiklerini belirterek, “Başbakanımız bu konuyla ilgili bana talimat vererek, öncelikle büyükşehirler ve turizm bölgeleri olmak üzere tüm ülkede bu sistemi tamamlamamızı istedi. Bunu üzerine harekete geçtik ve şu ana kadar MOBESE sistemi 30 ilde tamamlandı” dedi. Bakan Atalay daha sonra şunları söyledi: “Bodrum gibi önemli turistik yerlere de yerleştirildi. Bu sistemin kullanımıyla şehirlerin giriş ve çıkışlarında araçların plakalarından tespiti yapılabiliyor. 10 saniyede aracın kimliğini ortaya çıkaran bir sistem bu. Bu sistemden başta İstanbul olmak üzere suçun aydınlatılması noktasında da çok faydalanıyoruz.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupadaki-en-guvenli-baskent_77129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!