Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupalı Parkeciler İstanbul'da Buluştu

Avrupa Parke Sanayi Federasyonu'nun (FEP) 56. Kongresi, 8 Haziran Cuma günü The Marmara Oteli’nde gerçekleştirdi. Kongre, Almanya, Fransa, İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden parke üreticilerini buluşturdu.

yapi.com.tr
1 Avrupalı Parkeciler İstanbul'da Buluştu

Türkiye’den tek üyesinin Dendro Lamine Parke olduğu Avrupa Parke Sanayi Federasyonu (FEP), The Marmara Otel’in de gerçekleştirdiği kongresi ile dünyanın çeşitli ülkelerindeki parke üreticileri ve tedarikçilerini bir araya getirdi. 7 - 8 Haziran tarihleri arasında bu yıl 56.'sı gerçekleştirilen ve sektörle ilgili yeniliklerin tartışılmasının yanısıra genel değerlendirmelerin de yapıldığı konferansa, konuşmacı olarak Türkiye’den de sektörde yer edinmiş önemli isimler katıldı.07 Haziran Perşembe akşamı düzenlenen kokteyl ve FEP Ödülü'nün sahibini bulmasıyla başlayan kongre; 08 Haziran Cuma günü, 2011 faaliyet raporunun okunması, yeni yönetimin ve 2013 bütçesinin belirlenmesi ve parke pazarında son durum hakkında değerlendirmelerle devam etti. Georg Lange'nin FEP Teknik Komite'nin çalışmaları ve QVEB Yöneticisi Bruno Couture'nin 2011'de ABD ve Kanada döşeme pazarı üzerine sunumlarıyla devam eden sabah oturumunda, Wintersteiger AG'nin WOODTECH Bölüm Başkanı Franz Haas da ince kesim teknolojisi ve yüksek verimlilik başlıklı bir sunum yaptı. AB mevzuatı ve iş hukuku üzerine uzmanlaşmış hukuk bürosu Contrast'ın yönetici ortağı Filip Tuytschaever'in rekabet kurallarına uymak için neler yapılması gerektiği üzerine yoğunlaştığı sunumunun ardından ise düşünce kuruluşu BBDO'nun yöneticisi Fons Van Dijk kriz zamanlarında nasıl ayakta kalınacağının ipuçlarını verdi.Kongrenin, İstanbul Sanayi Odası AB ve Dış Ekonomik İlişkiler Şubesi'nden Elif Özman, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Dr. Barış Onay ile Şerifoğlu Parke Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şerifoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı son oturumunda ise Türkiye - Avrupa ilişkileri ele alınırken, Türkiye parke ve inşaat sektörlerinin güncel eğilimleri üzerinde de duruldu. Elif Özman, sunumunda Türkiye ekonomisinin güçlü, rekabetçi yönlerine dikkat çekerken, Dr. Barış Onay da çeşitli grafikler üzerinden Türkiye ekonomisinin genel bir fotoğrafını çekti. Son konuşmacı olan Mehmet Şerifoğlu ise Türkiye parke sektörünün güncel eğilimlerinden bahsederken, ileriye dönük fırsatlar üzerinde durdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupali-parkeciler-istanbulda-bulustu_92169.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ülkemizdeki parke üreticilerinin, spor salonları parke imalatında dünya markası olabilmek konusunda ne yazıkki hiç bir çalışması yok. oysa usa ve almanya, bu konu hakkında çok yol almış ve üretimini yaptıkları spor salon parkeleri ile dünya markası olamayı başarmışlardır. ülkemizde henüz bu konu hakkında ciddi bir akedemik çalışma yapıldığını bilmiyorum. konu hakkında bilgi ve çalışma yapan firma, üniversite vs varsa bilgilendirirseniz çok memnun olurum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!