Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Avrupalı Seramik Kaplama Üreticileri Türkiye’de Buluştu

Avrupa Birliği ülkelerinin seramik kaplama üreticileri derneklerini aynı çatı altında toplayan CET’in (European Ceramic Tile Manufacturers’ Federation) Genel Kurul Toplantısı, 19-21 Haziran tarihleri arasında İzmir Kordon Otel’de gerçekleştirildi. Toplantının ev sahipliğini yapan SERKAP (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği), Genel

yapi.com.tr
Avrupalı Seramik Kaplama Üreticileri Türkiye’de Buluştu

Avrupa Birliği ülkelerinin seramik kaplama üreticileri derneklerini aynı çatı altında toplayan CET’in (European Ceramic Tile Manufacturers’ Federation) Genel Kurul Toplantısı, 19-21 Haziran tarihleri arasında İzmir Kordon Otel’de gerçekleştirildi. Toplantının ev sahipliğini yapan SERKAP (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği), Genel Kurul toplantısı öncesinde yapılan CET Federasyon İcra Kurulu’nda, Dernek Başkanı Ahmet Yamaner (Eczacıbaşı Yapı Grubu Başkan Yardımcısı ve Eczacıbaşı VitrA Karo Genel Müdürü) ve Dernek Genel Sekreteri Germiyan Saatçioğlu tarafından temsil edildi.VitrA Karo, 19 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen Executive Comittee toplantısının ardından, konuklara bir akşam yemeği verdi. Katılımcılar, 20 Haziran Cuma günü yapılan Genel Kurul toplantısının ardından yapılan gala gecesinde eğlenceli dakikalar geçirdi. 21 Haziran Cumartesi günü ise Kuşadası ve Efes’i kapsayan tam günlük bir turla, bölgenin doğal güzelliklerini gezme fırsatını elde ettiler.

CET’in 40 delegesinin eşleriyle katıldığı toplantıya, Ceramé-Unie yetkilileri, Avrupalı ulusal derneklerin başkan ve genel sekreterleri, İtalya, İspanya, Portekiz, Almanya, Fransa gibi sektörün önemli ülkelerinden yönetici ve şirket sahipleri katıldı.

SERKAP’ın CET ve Cérame-Unie içerisinde yaptığı çalışmalar, Türk seramik sektörünün Avrupa Birliği mevzuatına uyum göstermesi ve sektörün AB’ye hazırlanması bakımından çok yararlı bulunmaktadır. Toplantının Türkiye’de yapılmasının ayrıca aday ülke olan ülkemizin Avrupa Birliği’ne kabülü açısından olumlu katkıları olmuştur.CET (European Ceramic Tile Manufacturers’ Federation)

Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Seramik Karo Üreticileri Federasyonu’nuna bağlı Avrupalı seramik karo üreticileri, 69.000 çalışanıyla toplam 10.1 milyar Euro ciroya sahip. CET, seramik sektöründeki farklı federasyonların birleşerek kurduğu Ceramé-Unie adlı birliğin de üyesi.

SERKAP (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği)

CET üyesi olan SERKAP, federasyonun İcra Kurulu’nda, Dernek Başkanı Ahmet Yamaner ve Dernek Genel Sekreteri Germiyan Saatçioğlu olmak üzere 2 üyeyle temsil ediliyor. Federasyonun “Trade Workgroup”, “Environment Workgroup” ve “Technical Workgroup” birimlerinde üye bulunduruyor ve çalışmalara düzenli olarak katılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupali-seramik-kaplama-ureticileri-turkiyede-bulustu_62290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!