Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa’nın En Büyük Heliport Projesi Maslak’ta Yapılacak

Kaan Heliport adıyla hizmet verecek olan Türkiye’nin helikopterlere yönelik ilk özel havaalanı hakkında bilgi veren Forest Mimarlık’ın sahibi Serter Karataban, projede helikopterler için hangar binası, inilip kısa süreli bekleme yapabilecek apron, tamir-bakım ünitesi ile bu işlevlere bağlı olarak ortaya çıkan ofis katları ve bunların altında ofis

Gazete Vatan
Avrupa’nın En Büyük Heliport Projesi Maslak’ta Yapılacak

Serter Karataban tarafından kurulan Fores Mimarlık, Başarı Holding için Türkiye ve Avrupa’nın en büyük heliport projesini hayata geçirecek. Kaan Heliport adıyla hizmet verecek olan Türkiye’nin helikopterlere yönelik ilk özel havaalanı hakkında bilgi veren Forest Mimarlık’ın sahibi Serter Karataban, projede helikopterler için hangar binası, inilip kısa süreli bekleme yapabilecek apron, tamir-bakım ünitesi ile bu işlevlere bağlı olarak ortaya çıkan ofis katları ve bunların altında ofis ve yeme-içme alanları bulunduğunu söyledi.

Maslak Ayazağa’da yapılacak Kaan Heliport 20 bin metrekarelik bir arazi içinde kurgulanarak hazırlandı. Projede bulunan hangar binası, öncelikle helikopterlerin kısa ve uzun periyotlarla korunmasını sağlamak amacıyla tasarlandı. Ayrıca yapılması planlanan tamir hangarıyla, özellikle belli markalardaki helikopterlere bakım ve onarım hizmetinin de verilmesi hedeflendi. Hangar fonksiyonlarının işletilebilmesi, helikopterlerin kalkış ve iniş trafiklerinin düzenlenmesi, meteoroloji, iniş-kalkış anlarında VIP hizmetinin verilebilmesi için Kaan Havacılık Ltd. Şti’ye ait bir ofis binası yapılması da projede yer aldı.

VIP salonları, ofis ve rezidans da olacak

- Nestle, Lafarge, FHP Vileda, Kurukahveci Mehmet Efendi, Arkas gibi çok sayıda grubun mekanlarını yapan Fores Mimarlık’ın tasarladığı heliport, birleşik tasarlanan biri açık, diğeri kapalı iki mekandan oluşuyor.

- Açık mekanda 8.900 metrekarelik apron bulunurken, kapalı mekan hangarlar ve ofis alanına ayrılıyor. Bu kısımda apronun hemen önünde 865 metrekarelik tamir hangarı, 1.672 metrekarelik konaklama hangarı ile bu iki bölümün arasında, Kaan Havacılık’a ait iki kattan oluşan ve VIP salonları ile havacılık firmasının ofis ve rezidanslarının olduğu bölüm yer alıyor.

- Kapalı alanın alt kotlarında ofis, yeme içme alanı ve kapalı araç parkı beş kata yayılıyor. İlk katta 2 bin metrekarelik ofis alanı ve yeme-içme kısımları bulunuyor.

- Kot farkı nedeniyle yukarıdan aşağıya ikinci kat 3.875 metrekare, üçüncü kat 4.700 metrekare olarak tasarlandı.

- En alttaki kapalı araç parkı ise 8.325 metrekare.

Patronlar trafiğe takılmıyor!

Türkiye’de birçok işadamının özel uçak ve helikopteri var. Koç Ailesi, Zorlu Holding’in patronu Ahmet Nazif Zorlu, Esas Holding’in ortağı Ali Sabancı, Ağaoğlu İnşaat’ın patronu Ali Ağaoğlu, Eczacıbaşı Holding’in patronu Bülent Eczacıbaşı, helikopter kullanan işadamlarının başını çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupanin-en-buyuk-heliport-projesi-maslakta-yapilacak-_71221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!