Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa’nın En Kurak 10 Kentinden 6’sı Türkiye’de

Önceki gün Avrupa’nın en kalabalık kentinin İstanbul olduğunu açıklayan Eurostat, dün de Avrupa’nın en kurak kentleri arasında İzmir, Manisa, Adana, Antalya, Konya ve Antep’i saydı.

Milliyet Gazetesi
Avrupa’nın En Kurak 10 Kentinden 6’sı Türkiye’de

SPAN lang=EN> AB istatistik kurumu Eurostat, Avrupa kentlerinin en kurak 10 kentinden 6’sının Türkiye’de olduğunu açıkladı.
Avrupa kentlerindeki yaşam kalitesini incelerken, kentleri iklim yönünden de ele alan Eurostat, en az yağmur alan 10 kent arasında İzmir, Manisa, Adana, Antalya, Konya ve Gaziantep’i sıraladı. Portekiz’in Faro kenti sıralamada en kurak kent olarak ortaya çıkarken, Faro’yu sırasıyla İzmir, Portekiz’in Setubal, Yunanistan’ın başkenti Atina, Manisa, Adana, Antalya, Lefkoşa, Konya ve Gaziantep takip etti.

Nüfus artışında Türkiye
En çok yağmur alan 10 kent sıralamasında İngiliz ve İrlanda kentleri ilk onda çoğunlukta yer aldı, ancak ilk iki sırayı Alman kentleri Halle a.d. Saale ve Köln öne çıktı.
Avrupa kentlerinin nüfus artışı bakımından da istatistiklerini yayımlayan Eurostat, nüfus artışının en hızlı olduğu 10 kent içinde 5 Türk şehrini sıralandı. Hollanda’nın Almere kentinin bu konuda başı çektiği listede, Van 2’inci, Antalya 4’üncü, İstanbul 8’inci, Erzurum 9’uncu ve Bursa 10’uncu sırada yer aldı.

Türk gençleri listede yok!
Eurostat’
ın “0-14 yaş nüfusunun yoğun olduğu kentler” listesine ise Türkiye alınmadı. Eurostat’ın raporunda, “Türkiye 0-14 yaş listesine dahil edilseydi, liste sadece Türk kentlerinden oluşurdu” ifadesi kullanıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupanin-en-kurak-10-kentinden-6si-turkiyede_63927.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!