Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa'nın En Ucuz Konutu Türkiye'de

"Gayrimenkul Sektörünün 2010 yılı Değerlendirmesi ve 2011 yılı Projeksiyonu'' konulu MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu İstanbul İstişare Toplantısında konuşan Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, yatırım ortamı bu kadar mükemmelken, Türkiye'nin artık konut sorunundan söz etmemesi gerektiğini söyledi.

Sabah Gazetesi
Avrupa'nın En Ucuz Konutu Türkiye'de

"Gayrimenkul Sektörünün 2010 yılı Değerlendirmesi ve 2011 yılı Projeksiyonu'' konulu MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu İstanbul İstişare Toplantısında konuşan Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, yatırım ortamı bu kadar mükemmelken, Türkiye'nin artık konut sorunundan söz etmemesi gerektiğini söyledi. Türkiye'de konutun hala yatırım aracı olduğunu vurgulayan Çelik, gayrimenkulün Türkiye'de yatırım yapmaya değecek bir alan olarak görüldüğünü, Avrupa'nın en ucuz konutunun da Türkiye'de olduğunu kaydetti. Çelik, Türkiye'nin 15-25 yaş aralığında 25 milyon genci olduğunu ve 25-35 yaş aralığında 32 milyon genci bulunduğunu ifade ederek, "Türkiye her yıl 700 bin konutu inşa ederek bir köşeye koymalı" dedi.

'Borsaya ilgi artmalı'

Torunlar Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun da GYO'lardan alınacak hisselerin tasarruf sahipleri için güvenli bir yatırım olduğuna işaret ederek, "İnançlı insanların bazı dini hassasiyetler nedeniyle yönelmedikleri borsanın çok büyük bir alan olduğunu ama buna biraz yabancı durduğumuzu düşünüyorum. Bu alanın bizim faaliyet alanımıza girmesi gerekir. Borsa bugüne kadar belki yanlış algılamayla sadece 'kumar, şans oyunları oynanan bir yer' gibi riskli bir alan olarak görülüyordu, halbuki borsa şirketlerin hisse senetlerinin satıldığı bir yer. Olaya böyle bakmak gerekiyor. Borsa bir anlamda riske de rızka da ortak olma yöntemi" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupanin-en-ucuz-konutu-turkiyede_85012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!