Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avşa Suyunu Denizden İçecek

Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı Avşa beldesinde (Avşa Adası), yaptırılan deniz suyundan içme suyu üreten tesis hizmete girdi.

Milliyet Gazetesi
1 Avşa Suyunu Denizden İçecek

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Avşa Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan deniz suyunu içme suyuna dönüştüren arıtma tesisinin açılışını yaptı. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve günlük 4 bin ton deniz suyunun içme suyuna dönüştürüldüğü Avşa’daki tesisin kapasitesinin, ihtiyaca göre 20 bin tona kadar çıkabildiği belirtildi. Yaklaşık 15 milyon liraya mal olan tesisin, yaz aylarında nüfusu artan Avşa’nın 40 yıllık dönemde su ihtiyacını karşılayacağı bildirildi.

‘Başbakan’ın tayfaları’

Binali Yıldırım, ‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve tayfaları olarak’ halkın mutluluğu için gece gündüz demeden üretmeye devam ettiklerini belirterek, “Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürmek için hız kesmeden çalışıyoruz. Bütün bunları yaparken bir de baktık ki Türkiye’de adalet yok. Bölünmüş yollar açılmış, hava yolları halkın yolu olmuş ama adalet yolları tıkalı. Bu adalet yollarını açmak için Meclis’te bir anayasa değişikliği teklifi verdik. İsterdik ki değişiklik bütün siyasi partilerin uzlaşma çağrımıza müspet cevap vermesiyle Meclis’te hallolsun. Halkımızı bu yaz günü bir daha sandık başına götürmeyelim. Hayırlısı olsun vekiller halledemediyse, her zaman olduğu gibi milletin kendisi halleder. Aslı halleder geçmişte de böyle oldu” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avsa-suyunu-denizden-icecek_81569.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ben İller Bankası Genel Müdürlüğü Altyapı Uygulama Dairesi Başkanlığında Arıtma Uygulam Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. Söz konusu tesis İller Bankası Genel Müdürlüğünce ihale edilmiş, Bankamızın yapı denetimi yapılmış ve kabulü yapılarak işletmeye açılmış olan bir tesisdir. Sözkonusu tesisin gerek yapım ihalesinde ve gerekse projelendirilmesi ve yapımında İller Bankası teknik elemanlarının büyük emekleri ve çabaları olmuştur. Sonuç olarak da tesisin işletmeye açılmasında bir sakınca görülmediğinden açılmıştır. Avşa 'da yaşayanlara hayırlı uğurlu olsun. Ancak bu kadar emeği geçen İller Bankasından bir tek kelime olarak bile söz edilmemesi benim gibi bu işte emeği olan arkadaşlarımı üzmüştür. Banka Personeli olarak Türkiyede ilk defa bu kapasitede deniz suyunda içme ve kullanma suyu elde edilmesinde emeği geçenler olarak gurur duymaktayız. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!