Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avukatlara İmar Barışı Eğitimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca uygulamaya konulan ve başvuru süresi son olarak 15 Haziran 2019'a kadar uzatılan "İmar Barışı" düzenlemesine ilişkin, Ankara Barosu'nca gerçekleştirilen eğitimde Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş. uzmanları da sunum yaptı.

yapi.com.tr
Avukatlara İmar Barışı Eğitimi

Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Ankara Barosu'nca, Baro'ya bağlı avukatlar için “İmar Barışı” hakkında bir eğitim gerçekleştirildi. 22 Mart tarihinde düzenlenen eğitimde eğitmen olarak yer alan, Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Eğitim Müdürü Osman Yüksel ve Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Celalettin Yavaş tarafından da birer sunum gerçekleştirildi.

Kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin uygulamalar devam ederken, süreçle ilgili olarak Ankara Barosu tarafından “İmar Barışı ve Sonrasındaki Hukuki Süreç” başlıklı bir eğitim düzenlendi. Doç. Dr. Ayhan Tekinsoy ve Avukat Veli Böke’nin de eğitmen olarak katıldığı etkinlikte; “İmar Barışının Kapsamı, Hukuki Boyutu, Resmi Belge İncelemeleri, Yapı Kayıt Belgesi Harç Hesaplamaları, Yapı Kayıt Belgesi Temini ve Tapu Tescil İşlemleri, Hazineye ve Belediyeye Ait Taşınmazlar, Üzerindeki Yapılar, Yanlış Başvuruların Düzeltilmesi ve Yapı Kayıt Belgesi Güncellemeleri, Yapı Kayıt Belgesinin Gayrimenkul Değerine Etkisi, Anlaşmazlıkların Hukuki Açıdan Değerlendirilmesi” konularında katılımcılara bilgiler verildi.

İmar Barışı konusunun uzun zamandır gündemde olduğunu belirten Lal Değerleme A.Ş. Eğitim Müdürü Osman Yüksel, Yapı Kayıt Belgesi sürecine dair uygulamada sorunlar yaşanabildiğini ve bu sorunların giderilmesi açısından bu eğitimin örnek niteliğinde olduğunu ifade ederek, Ankara Barosu'na bu girişiminden dolayı teşekkür etti. Baro'ya bağlı yaklaşık 80 avukatın katılımı ile gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılara eğitime katılım sertifikası verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avukatlara-imar-barisi-egitimi_171576.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!